MENU
×

Kupowanie deskorolki

Deskorolki wbrew pozorom dość mocno różnia się między sobą. Deskorolki w SkatePro różnią się od deskorolek z supermarketu przede wszystkim jakościa wykonania i wytrzymałością.

Jest 5 podstawowych charakterystyk, które różnią deskorolki: oczywiście rodzaj deski, blat, trucki, kółka i łożyska.

Rodzaj deskorolki

Wybór rodzaju deskorolki powinien uzależniony stylem jazdy, który chcesz uprawiać. Longboardy świetnie nadają się do samej jazdy i dłuższych wycieczek., klasyczne deskorolki najlepiej sprawdzają się zaś podczas wykonywania trików, jazdy technicznej i na rampach.

Fishboardy i cruisery to niejako połączenie dwóch powyższych desek. Łatwo je opanować, są zwrotne i nadają się do miasta, jednak wciąż nie można wykonywać na nich trików.

Blat deskorolki

Jakość blatu w znacznej mierze zależy od rodzaju drewna użytego do produkcji. Klon jest zdecydowanie najtwardszym i najbardziej wytrzymałym, zarazem elastycznym drewnem wykorzystywanym w produkcji deskorolek. Jeśli posiadasz niski rozmiar obuwia (35-40) to sugerujemy wybór deski w rozmiarze 7.25-7.5 cala. Jeśli nosisz buty większe niż rozmiar 45 to dobrze jest wybrać deskę o szerokości co najmniej 7.8 cala.

Więcej tutaj: Kupowanie blatu do deskorolki

Traki do deskorolki

Kupując traki warto wybierać produkty od renomowanych producentów, ponieważ są one po prostu dużo lepszej jakości. Znane marki skateboardowe przykładają dużą wage do produkcji traków, które sa bardzo istotnym elementem deskorolki. Traki powinny być wytrzymałe i solidne a zarazem zwrotne i dobrze wycentrowane. Dzięki tym cechom dużo łatwiej jest kontrolować deskorolkę podczas jazdy i wykonywania trików. Nie można zapominać o wadze, ciężkie traki trudniej jest poderwać od ziemi, są jednak stabilniejsze i wytrzymalsze.

Poczytaj więcej: Kupowanie traków do deskorolki

Łożyska do deskorolki

Jeśli masz zamiar używać deskorolki na ulicy, sugerujemy wybór łożysk Abec 3 lub Abec 5. Jeśli więcej czasu będziesz spędzać na skateparku i rampach to polecamy łożyska Abec 7 lub Abec 9.

Poczytaj więcej: Kupowanie łożysk

Kółka do deskorolki

Wybierając kółka zwracamy uwage na ich rozmiar i twardość. Duże kółka (55-65mm) są szybsze i lepiej nadają się do jazdy na rampach. Kółka do jazdy bardziej technicznej, ulicznej są mniejsze (50-55mm). Twarde kółka są szybsze i wytrzymalsze, jednak znacznie mniej przyczepne oraz gorzej amortyzują jazdę po nierównej nawierzchni. Twardość oznacza się numeracji do 100A. Im większa wartość tym większa twardość.

Poczytaj więcej: Kupowanie kółek do deskorolki.

Produkty

Popularne produkty

';