×
Menu

Kłódki, zamki i zapięcia

  Filtr
Marki
Długość

Gdy zostawiasz swoją deskę, hulajnogę bądź rolki na otwartej przestrzeni, kłódka może pomóc w zapobieganiu kradzieży. Możliwość użycia jednej kłódki do wszystkiego byłaby świetnym rozwiązaniem, jednak kłódki do deskorolek różnią się od tych do BMX-ów, bądź hulajnóg.

Stalowe kłódki łańcuchowe a kłódki kablowe

Dla większych przedmiotów, takich jak rower, zaleca się używania kłódek łańcuchowych umożliwiających owinięcie wokół ramy i nieruchomego obiektu, jak na przykład światła uliczne. Im grubszy łańcuch- tym bardziej wytrzymała ochrona.

W przypadku mniejszego sprzętu, jak deskorolki, hulajnogi lub wrotki, kłódki kablowe są tym, czego potrzebujesz. Przewody stosowane w kłódkach drucianych są cieńsze niż w kłódkach łańcuchowych, dając możliwość zablokowania koła poprzez przeprowadzenie przewodu między szprychami. Kłódki kablowe pozwalają również na zabezpieczenie sprzętu o nieruchome przedmioty, jednak długość przewodu jest zazwyczaj krótsza niż w kłódkach łańcuchowych, przez co liczba przedmiotów, o które można zabezpieczyć sprzęt jest ograniczona. Używanie kłódek kablowych może być efektywne w uniknięciu kradzieży. Poprzez zablokowanie samych kół, bez przymocowywania sprzętu do nieruchomych obiektów, twoje rolki, hulajnoga bądź deskorolka stają się bezużyteczne dla złodzieja, gdyż kółka nie będą się kręcić, jednak nie powstrzymuje to w przeniesieniu sprzętu do innej lokalizacji.

Kłódka z kluczem czy kłódka z szyfrem?

Wybór pomiędzy kłódką z kluczem a kłódką z szyfrem jest główie kwestią osobistych preferencji, jednak istnieje kilka istotnych różnic w zakresie bezpieczeństwa. Kłódka z kluczem jest często uważana za najbezpieczniejszy wybór, jeśli jednak masz w zwyczaju gubienie kluczy, kłódka z kodem będzie bardziej odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli chcesz mieć pewność, że kłódka zagwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, wybierz model z większą ilością cyfr. Im więcej cyfr w kodzie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że złodziej go złamie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki