×
Menu

Widelce BMX

  Filtr
Marki
Offset koła
Średnica koła
Materiał
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Czym jest widelec do BMX?

Widelce BMX utrzymują przednie koło w miejscu i mają wpływ na sterowanie i równowagę roweru. Łącząc mostek i przednie koło, widelec jest niezwykle ważną częścią Twojego zestawu. Chociaż dostępne widelce są wykonane z wielu różnych materiałów, to te przeznaczone do jazdy freestyle wykonane są zwykle z wytrzymałego chromoly, dzięki czemu wytrzymują bardziej agresywną jazdę. Szukając widelca BMX, ważne jest, aby wziąć pod uwagę długość rury sterowej, rozmiar haków oraz offset.

Różne rozmiary widelców

Widelce BMX są dostępne w różnych designach i kształtach, ale charakteryzują je pewne wspólne cechy. Większość widelców BMX ma wysokość 315 mm i długość rury sterowej około 160-166 mm. Różnice między modelami mogą wpływać na odczucia z jazdy na BMX. Haki BMX, czyli płytki na końcu widelca, które utrzymują przednie koło na miejscu, są dostępne w różnych wariantach.

Co to jest offset widelca BMX?

Offset widelca BMX to odległość od środka nogi widelca do osi, czyli innymi słowy, wielkość opisująca jak bardzo przednie koło będzie znajdować się przed widelcem. Decyzja o tym, jak długi chcesz mieć offset, zależy od tego, jak jeździsz na swoim BMX. Krótsze przesunięcia będą oznaczać szybsze i bardziej responsywne wyczucie przodu roweru, co ułatwi wykonywanie trików, takich jak nose manual i hang five. Dłuższy offset zapewni większą stabilność i jest lepszy dla riderów, którzy lubią szybszą jazdę i wyższe skoki.

Chcesz spersonalizować swoją konfigurację, ale nie wiesz, jak to zrobić? W takim razie przejdź do naszego Przewodnika montażu i konserwacji BMX .

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki