MENU
×

Wiązania Narciarskie

  Filtr
Marki
Rodzaj wiązań
Szerokość stopera
Wysokość stojąca
Skala DIN
Kompatybilność buta & wiązań

Jak wybrać najlepsze wiązania do nart?

Kupując wiązania narciarskie ważne jest, aby zadać sobie pytanie, jakim jestem narciarzem. Początkujący? Nowicjusz? A może doświadczony narciarz? Zasadą jest: im bardziej jesteś doświadczony, tym ciaśniejsze powinny być wiązania.

Ponadto, powinieneś wybrać wiązania, które pasują do Twojego stylu jazdy i wagi ciała, gdyż ważne jest, aby wiązania wypięły buty w odpowiednim momencie. Jeśli jesteś początkujący, dobrym pomysłem jest, aby doświadczony narciarz lub sklep/wypożyczalnia pomogli ustawić odpowiednie ustawienie siły wypięcia wiązań narciarskich.

Wiązania narciarskie w nartach alpejskich trzymają but w okolicy palców i pięty, w przeciwieństwie do wiązań w nartach biegowych, gdzie zazwyczaj but jest przypięty tylko w okolicy palców.

Buty i wiązania narciarskie muszą pasować

Kupiłeś nową parę butów narciarskich i zdałeś sobie sprawę, że nie będą pasować do Twoich wiązań. W wielu przypadkach będziesz musiał ustawić wiązania, aby pasowały do długości podeszwy buta. W niektórych przypadkach trzeba będzie zamontować wiązania ponownie, aby pasowały do nowych butów.

W dziale wiązań narciarskich znajdziesz szeroki wybór wiązań od takich firm jak Salomon, Rossignol, oraz Marker.

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z działem obsługi klienta firmy SkatePro.

';