×
Menu

Rowerki biegowe dla dzieci

Jazda na rowerku biegowym jest prosta

Jeśli Twoje dziecko potrafi chodzić, to potrafi też jeździć na rowerku biegowym. Dziecko może szybko zacząć korzystać z takiego sprzętu, zobaczysz jak odnosi sukcesy i dobrze się przy tym bawi.

Rowerek biegowy to idealne podejście do nauki pierwszych kroków na standardowym rowerze z pedałami. Rowerki biegowe pozwalają dziecku na znalezienie punktu balansu, bez wysokiego ryzyka upadku. Pierwszym krokiem jest poruszanie się z rowerkiem między nogami. Kolejnym jest siedzenie na rowerku i odpychanie się nogami przy poruszaniu. Zanim się obejrzysz, dziecko będzie odrywało stopy od podłoża, jadąc jak na standardowym rowerze.

Polecamy kask jako minimum ochrony, pomimo niskiego prawdopodobieństwa upadku. Łokcie są wystawione na uderzenia, więc ochraniacze na łokcie są zalecane na początek.

W tej kategorii znajdziesz duży wybór niesamowitych i niedrogich rowerków biegowych dla dzieci. Wszystkie nasze rowerki biegowe przeznaczone są zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Rowerek biegowy vs Kółka boczne do rowerka

Rowerek biegowy znany jest również jako rowerek dla maluchów lub rowerek do odpychania.

Na rowerku biegowym dziecko steruje, przechylając się na stronę, tak jak na rowerze z pedałami. Ten sposób sterowania pomaga dziecku nauczyć się równowagi. Kółka boczne do rowerka mają tendencję do uderzania w stopę dziecka w trakcie rozpoczęcia jazdy.

Trzymanie stóp na podłożu jest mniej niepokojące dla dziecka niż trzymanie ich uniesionych na pedałach. Stopy są zawsze gotowe do uchronienia dziecka przed upadkiem.

Waga jest niższa, więc dziecko zawsze może podnieść rowerek i przenieść nad przeszkodą. Nie jest potrzebna pomoc rodzica do podniesienia rowerka nad krawężnikiem. Rowerek się zablokował? Po prostu patrz, jak dziecko samo radzi sobie z tym problemem, bez frustracji lecz z poczuciem własnych możliwości.

Od rowerka biegowego do roweru z pedałami

Jako że rowerek biegowy to praktycznie normalny rower lecz bez pedałów, zmiana na zwykły rower jest mniej problematyczna niż z rowerka z bocznymi kółkami.

Gdy dziecko jest już za duże na rowerek biegowy, trzeba mu zapewnić zwykły rower z pedałami. Dobrą radą jest usunięcie pedałów i przymocowanie korby od pedałów do ramy roweru przy pomocy taśmy. W ten sposób dziecko przyzwyczai się do większego rozmiaru roweru, bez zawracania sobie głowy pedałami. Gdy znajdzie na nim swoją równowagę, zamontowanie ponowne pedałów nie będzie problemem.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki