×
Menu

Narciarstwo biegowe - styl klasyczny

  Filtr
Marki
Długość
Kompatybilny system wiązań
Ślizg nart
Woskowanie
Rodzaj nart

Warto wiedzieć

Narty biegowe do stylu klasycznego na przygotowane trasy

Narciarstwo biegowe to popularny na całym świecie sport, uważany za jedną z najstarszych dyscyplin narciarskich, która jest reprezentowana na Igrzyskach Olimpijskich od pierwszych Igrzysk Zimowych we Francji 1924.

Narty biegowe klasyczne przeznaczone są na przygotowane trasy. Z tego powodu mają one lekką i wąską budowę, stworzoną do jazdy i prędkości. W tym dziale znajdziesz narty biegowe do stylu klasycznego.

Jeśli szukasz większej kontroli w głębszym śniegu, to polecamy sprawdzenie działu ze sprzętem do narciarstwa biegowego backcountry.

Jakie biegówki klasyczne wybrać?

Gdy wybierasz narty biegowe do stylu klasycznego, Twoja waga i wzrost mają duże znaczenie. Jest to ważne dla osiągnięcia optymalnego ślizgu, prędkości i kicka na trasach i stokach.

Ważne jest, aby wybrać narty z właściwym stopniem wygięcia, odpowiednim dla ciebie. Jeśli kupisz narty do klasyka ze zbyt dużym camberem, prawdopodobnie będziesz miał problemy z dociśnięciem narty. Będzie to skutkowało brakiem lub minimalnym kontaktem ze śniegiem i uślizgiwaniem narty w tył.

Jeśli kupisz narty zbyt miękkie, doświadczysz czegoś zgoła przeciwnego. Szalona przyczepność, lecz fatalny ślizg. Będzie to spowodowane zbyt mocnym dociśnięciem części woskowanej do śniegu.

Zasadą jest, by narty do stylu klasycznego były ok. 20-30 cm dłuższe niż Twój wzrost. Jeśli wybierzesz jeden z bardziej kompaktowych modeli, ta zasada nie ma zastosowania. Będzie to określone w opisie danego modelu nart.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki