×
Menu

Krążki Hokejowe

There are no products to list in this category.

Nie ma hokeja bez krążka hokejowego

Krążek do hokeja na lodzie to element, wokół którego kręci się wszystko w tym sporcie. Zawodnicy podają go między sobą, dryblują i strzelają nim gole. Oficjalne wymiary tego niewielkiego, cylindrycznego przedmiotu to: 25 mm (1") grubości, 76 mm (3") średnicy, waga zaś waha się między 156 g a 170 g. Waga i rozmiar dostępnych na rynku krążków może odbiegać od podanych wyżej wartości, które są standardem oficjalnych meczów hokejowych.

Z czego wykonane są krążki hokejowe?

Standardowym materiałem, z którego produkuje się krążki hokejowe, jest wulkanizowana guma. Guma wykorzystywana w produkcji krążków poddawana jest obróbce chemicznej, która sprawia, że staje się ona odporna na wszelkiego rodzaju uderzenia i obciążenia. Oprócz gumy do krążków nie są dodawane żadne inne materiały. Ta jednolitość sprawia, że są one bardzo solidne i wytrzymałe.

Krążki do hokeja na rolkach są wykonane w nieco odmienny sposób, tak by mogły swobodnie toczyć się po asfalcie. Jeśli interesuje Cię ten rodzaj krążków, przejdź do kategorii Krążki i Piłki do Hokeja na Rolkach.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki