×
Menu

Krążki do hokeja na lodzie

Krążek do hokeja na lodzie to standard, ale musisz go mieć

Bez krążka hokejowego nie byłoby meczu. Ten mały kawałek gumy odpowiada za całą akcję i mimo tego, że może posiadać różny design, to przepisy, które go określają, są bardzo dokładne. Krążki hokejowe o oficjalnych rozmiarach są grube na 25mm, ich średnica wynosi 76mm i ważą od 156 g do 170 g. Jeśli wymiary krążka różnią się od podanych powyżej, to nie ma sensu z nim ćwiczyć, bo podczas meczu będziesz grał z krążkiem o innych wymiarach.

Co znajduje się w środku krążka?

Materiał wykorzystany w klasycznym krążku to guma wulkanizowana. Guma ta przeszła proces chemiczny, który sprawia, że jest bardzo odporna na wszystkie uszkodzenia. W środku krążka nie znajduje się nic oprócz gumy wulkanizowanej. Po środku nie ma kawałka stali ani piasku. Konsystencja materiału zwiększa wytrzymałość i żywotność krążka.

Przed meczem hokejowym lub sesją treningową krążek jest zazwyczaj mrożony / ochłodzany, aby zmniejszyć odbijanie się podczas meczu i treningu.

Co stało się z krążkiem firepuck?

Niektórzy z was mogą pamiętać tzw. drążek firepuck, który pojawił się na początku lat 90-tych. Firepuck stworzono z innego materiału i miał poprawić widoczność krążka na ekranach telewizorów.

Żywotność tego modelu okazała się dość krótka, bowiem nie poprawiał w wyraźny sposób jakości oglądania meczu. Poza tym zmiana struktury materiału sprawiła, że krążek bardziej odbijał się od lodu, przez co bramkarze miali problem z jego zatrzymaniem. Dlatego też w tym okresie odnotowano zwrost liczby strzelonych bramek.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki