MENU
×

Krążki do hokeja na lodzie

Krążek do hokeja na lodzie to standard, ale musisz go mieć

Bez krążka hokejowego nie byłoby meczu. Ten mały kawałek gumy odpowiada za całą akcję i mimo tego, że może posiadać różny design, to przepisy, które go określają, są bardzo dokładne. Krążki hokejowe o oficjalnych rozmiarach są grube na 25mm, ich średnica wynosi 76mm i ważą od 156 g do 170 g. Jeśli wymiary krążka różnią się od podanych powyżej, to nie ma sensu z nim ćwiczyć, bo podczas meczu będziesz grał z krążkiem o innych wymiarach.

Co znajduje się w środku krążka?

Materiał wykorzystany w klasycznym krążku to guma wulkanizowana. Guma ta przeszła proces chemiczny, który sprawia, że jest bardzo odporna na wszystkie uszkodzenia. W środku krążka nie znajduje się nic oprócz gumy wulkanizowanej. Po środku nie ma kawałka stali ani piasku. Konsystencja materiału zwiększa wytrzymałość i żywotność krążka.

Przed meczem hokejowym lub sesją treningową krążek jest zazwyczaj mrożony / ochłodzany, aby zmniejszyć odbijanie się podczas meczu i treningu.

Co stało się z krążkiem firepuck?

Niektórzy z was mogą pamiętać tzw. drążek firepuck, który pojawił się na początku lat 90-tych. Firepuck stworzono z innego materiału i miał poprawić widoczność krążka na ekranach telewizorów.

Żywotność tego modelu okazała się dość krótka, bowiem nie poprawiał w wyraźny sposób jakości oglądania meczu. Poza tym zmiana struktury materiału sprawiła, że krążek bardziej odbijał się od lodu, przez co bramkarze miali problem z jego zatrzymaniem. Dlatego też w tym okresie odnotowano zwrost liczby strzelonych bramek.

';