×
Menu

Tuning i akcesoria do snowboardu

Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Wosk do snowboardu i optymalny tuning snowboardu

Ponieważ jazda na snowboardzie to sport ekstremalny, to twój snowboard od czasu do czasu doświadczy ostrego traktowania. Drobne kamienie, piasek, twardy lód - to wszystko odciśnie swoje znamię podczas gnania w dół stoku oraz podczas upadków. Aby zminimalizować uszkodzenia i przedłużyć żywotność snowboardu warto rzucić okiem na sprzęt zamieszczony w tej kategorii. Znajdziesz tu różne rodzaje wosku do snowboardu oraz inne akcesoria do deski.

Dobrej jakości snowboard zawsze będzie dość drogi. To kolejny powód, dla którego warto zainwestować czas i pieniądze w tuning i konserwację. Z pewnością zwrócą się z nawiązką.

To, w jaki sposób powienieneś dbać o swój snowboard, zależy od tego, jakim snowboardzistą jesteś. Po pierwsze musisz kupić wosk, który pasuje do twojego stylu jazdy. Po samo tyczy się kątów krawędzi, w których chcesz umieścić wybrane dodatki. Jeśli kręci cię ostry carving, powinieneś zamontować je pod kątem 90 stopni, ale jeśli jeździsz na railach lub nie chcesz się o coś zaczepić, to wybierz kąt 87-88 stopni.

Nowa deska może również wymagać tuningu.

Nowe deski do snowboardu są często zaprojektowane z krawędziami 90 stopni w każdym miejscu, ale przez to może ci się haczyć nose i tail. Dlatego wart rozważyć użycie pilnika, aby spiłować nose i tail i usunąć ostre kąty, choćby odrobinę. No i zawsze warto nawoskować na nowo deskę. Na 100% w niczym to nie zaszkodzi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki