×
Menu

Zapięcia do Rowerów BMX

Zabezpiecz swój rower dzięki zapięciom do BMX

Bardzo możliwe, że włożyłeś naprawdę dużo czasu i pieniędzy w swój rower, dlatego nie ma się co dziwić, że chcesz go odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku dostępne jest kilka rodzajów zapięć rowerowych, oferujących różny poziom bezpieczeństwa. Linki i łańcuchy to praktyczne i łatwe w transporcie rozwiązania, które sprawdzą się świetnie, jeśli chcesz przypiąć gdzieś rower na krótki czas.

Nieco wyższy poziom bezpieczeństwa oferują np. kłódki. Nazywane również zapięciami typu D-lock lub U-lock, wykonane są przeważnie ze stali, co sprawia, że ich przecięcie czy przepiłowanie jest praktycznie niemożliwe. Jeśli zostawiasz rower na zewnątrz na noc, to będzie najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Jak przypiąć rower BMX?

Najbezpieczniejszym sposobem na zapięcie roweru jest upewnienie się, że blokada przechodzi przez Twoje tylne koło, ramę oraz to, do czego chcesz go przymocować (np. stojak na rowery czy lampa uliczna). Technika zapięcia oczywiście zależy od tego, jaki rodzaj zabezpieczenia posiadasz. Jeśli masz zapięcie z krótką linką, być może będziesz w stanie ją przełożyć tylko przez koło lub przez ramę.

Pamiętaj, ważne jest, by zrobić to w odpowiedni sposób! Jeśli zapięcie nie będzie odpowiednio przymocowane, Twój rower wciąż będzie narażony na kradzież.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki