×
Menu

Rękawice Neoprenowe

  Filtr
Marki
Rozmiar
Grubość

Rękawice neoprenowe gwarantują Ci dodatkowe ciepło

W chłodniejsze dni sama pianka może okazać się niewystarczająca, by zapewnić Ci odpowiedni poziom ciepła podczas pływania. Rękawice neoprenowe ogrzeją Twoje dłonie w zimnej wodzie. Stanowią niezbędny element Twojego wyposażania, niezależnie od tego, jaki sport wodny uprawiasz. Rękawiczki neoprenowe wykonane są z tego samego materiału, co pianki do pływania, a na wnętrzu dłoni często posiadają specjalną warstwę antypoślizgową dla dodatkowej wydajności.

Rękawice do pianek występują zarówno w wydaniu tradycyjnym, jak i w wersji z jednym palcem. Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzesz, ważne by rękawiczki były dobrze dopasowane. Jeśli są zbyt duże, a w środku znajdują się wolne przestrzenie, rękawiczki szybko wypełnią się wodą. Praktycznym rozwiązaniem jest włożenie mankietów rękawiczek pod rękawy pianki. Zapewni Ci to jeszcze wyższy poziom izolacji termicznej.

Rękawiczki neoprenowe - jaką grubość wybrać?

Najważniejszą decyzją, jaką musisz podjąć przed zakupem rękawic do pianki, jest wybór ich grubości. Najczęściej wybierane są rękawice o grubości 3-5 mm, jednak dostępne są również modele o grubości nawet 7 mm. Rękawica o grubości 5 mm zapewni Ci świetną ochronę przed chłodem, może jednak nieco ograniczać Twoje ruchy. Rękawice o grubości 3 mm i cieńsze będą bardziej elastyczne, nie zapewnią Ci jednak tak skutecznego ocieplenia.

Podczas sesji surfingu w chłodnych wodach oprócz rękawiczek mogą przydać Ci sie również Buty Neoprenowe i Kaptury Neoprenowe.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki