×
Menu

Rękawice neoprenowe

  Filtr
Rozmiar
Grubość

Rękawice surfingowe - gdy woda jest zimna jak lód

Gdy woda robi się naprawdę zimna, to są momenty, że sam strój piankowy nie wystarcza. Najpierw wkładasz buty neoprenowe, a gdy to nie wystarcza i nadal jest ci zimno, to kolejne w kolejce są rękawice.

Gdy chodzi o rękawice neoprenowe, surfingowe lub rękawice do jakiegokolwiek innego sportu wodnego, to kluczowa jest wytrzymałość, dopasowanie i funkcjonalność.

Jak grube powinny być rękawice neoprenowe?

W rękawicach surfingowych elastyczny neopren jest lepszy, gdyż zapewnia lepsze dopasowanie do dłoni. Najpopularniejsza grubość materiału w takich rękawiczkach to 2mm do 5mm. Tak jak przy wielu produktach odzieżowych, zastosowanie ma reguła: "im grubsze tym cieplejsze". Przy grubszych rękawicach masz mniej czucia. Z tego powodu zawsze musisz znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy utrzymywaniem ciepła w dłoniach i dobrym czuciem.

Rękawice do pianek neoprenowych powinny być dopasowane dość ciasno. Jeśli będą zbyt duże, to dłoń będzie pływała w rękawicy, co szybko stanie się bardzo irytujące. Jeśli będą zbyt duże, to wypełnią się wodą, przez co staną się bardzo ciężkie, redukując zręczność dłoni. To jak wiosłowanie z ciężarkami w dłoniach. Pewnie - dobre ćwiczenie, ale nie do końca synonim świetnej zabawy.

Trzymaj rękawice surfingowe pod pianką do pływania

Jeśli chcesz zapewnić sobie trochę dodatkowego komfortu i ciepła, to powinieneś trzymać rękawice do pianki neoprenowej POD rękawem stroju. To prosty trik, dzięki któremu dostaniesz trochę więcej czasu na wodzie, zanim zdrętwieją ci dłonie z zimna.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki