×
Menu

Ramy Race BMX

  Filtr
Marki
Rozmiar ramy
Długość ramy
Tylny widelec (Środek)
Materiał ramy

Warto wiedzieć

Jak wybrać odpowiednią ramę race BMX?

Wybór rozmiaru nowej ramy race BMX zależy głównie od osobistych preferencji. Mamy kilka podpowiedzi, które mogą pomóc nowym i niedoświadczonym rowerzystom dobrać ramę w odpowiednim rozmiarze.

Podczas wyścigów na rowerze race BMX będziesz osiągał duże prędkości na torze wyścigowym. Dlatego często warto wybrać dłuższą ramę race BMX, która daje większą stabilność.

Zwiększona stabilność umożliwia również szybszą jazdę bez utraty kontroli. Jeśli chcesz mieć bardziej responsywny rower race BMX, krótsza górna rura umożliwi Ci lepsze trzymanie się w torze podczas skrętów.

Czy kąt nachylenia mojego steru powinien być ostry czy płaski?

Kąt nachylenia steru również odgrywa bardzo istotną rolę w kwestii responsywności roweru race BMX. Płaski kąt nachylenia przekłada się na dłuższy rozstaw osi. Długi rozstaw osi daje większą stabilność podczas jazdy z dużą prędkością. Ostry kąt nachylenia steru oznacza, że rower jest krótszy i bardziej responsywny. Rowerzyści race BMX często preferują płaski kąt nachylenia, bo daje lepszą kontrolę na torze.

Jaka powinna być długość dolnych rur tylnego trójkąta?

Rozmawiając o responsywności ramy roweru race BMX nie sposób nie wspomnieć o długości dolnych rur tylnego widelca (tył ramy BMX). Długość tylnych rur waha się zazwyczaj od 12'' do 16'', w zależności od ramy.

Większość rowerzystów race preferuje dłuższy tył ramy, ponieważ umożliwia on większą kontrolę jazdy. Na pumptracku dłuższy tył umożliwi mocniejsze pompowanie bez przewracania się do tyłu.

Lekkie ramy race BMX

Lekkość ram race BMX umożliwia rozwijanie większych prędkości. Mając za cel osiągnięcie lekkości, większość ram race BMX tworzy się z lekkich materiałów - zazwyczaj włókna węglowego lub aluminium. Najlżejsze ramy race BMX są zazwyczaj wykonane z włókna węglowego, ale są zarazem najdroższe.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki