×
Menu

Części do Ram BMX

Warto wiedzieć

Rama Race BMX - niska waga gwarantem wysokiej prędkości

By wyciągnąć maksimum z jazdy na rowerze Race BMX, powinieneś zaopatrzyć się w możliwie lekką, stabilną i dopasowaną do Twojego wzrostu ramę. W wyścigach BMX liczy się to, by wpaść na metę jako pierwszy zawodnik, Twoja rama powinna więc zapewnić Ci optymalną kontrolę przy wysokich prędkościach i w ciasnych zakrętach.

Jakiego rozmiaru rama Race BMX jest mi potrzebna?

Przeglądając produkty w kategorii Ramy Race BMX natkniesz się na wiele nietypowych oznaczeń, począwszy od Mini, aż po Pro XXXXL. Zależne są one od długości dwóch części - rury górnej oraz dolnych rurek tylnego trójkąta. Ogółem im dłuższe są te części, z tym większą ramą mamy do czynienia.

Długość rury górnej mierzy się od środka headtube'a do środka rury podsiodłowej. Istotne jest, byś dobrał długość, która pozwoli Ci jeździć w wygodnej i ergonomicznej pozycji. Głównym wskaźnikiem, który pomoże Ci w wyborze, jest Twój wzrost. Sprawdź naszą tabelę rozmiarów Race BMX i znajdź ramę odpowiednią dla siebie.

Długość dolnych rurek tylnego trójkąta mierzy się od tylnej ośki do środka supportu. Wartość ta wpływa na to, jak duży rozstaw kół ma Twój rower. Im większy rozstaw kół, tym stabilniejszy podczas skoków i szybkiej jazdy jest rower. Krótsze rurki tylnego trójkąta to z kolei większa responsywność, łatwiejsze wykonywanie manuali i pokonywanie ostrych zakrętów.

Kąt nachylenia headtube'a

Kolejnym elementem, który może znacząco wpłynąć na Twoje odczucia z jazdy, jest kąt nachylenia headtube'a. Headtube'y większości ram nachylone są pod kątem 74-76 stopni, jednak zdarzają się wyjątki. Umiarkowane kąty (74 i mniejsze) to większy dystans między kołami, podczas gdy ostrzejsze nachylenie (76 stopni wzwyż) sprawia, że koła są bliżej siebie.

Inną częścią, która ma duży wpływ na Twoje wrażenia z jazdy, jest kierownica. Sprawdź naszą ofertę Kierownic Race BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki