×
Menu

Ochraniacze na nadgarstki

  Filtr
Rozmiar

Ochraniacz na nadgarstki może ochronić Cię przed złamaniem kości

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni skaterzy co jakis czas biorą udział w kraksie lub po prostu się przewrócą w trakcie jazdy. To nieodłączny element każdego sportu, a lecąc w stronę podłoża warto mieć odpowiednią ochronę. Oprócz kasku to właśnie ochraniacz nadgarstków stanowi najważniejszy elementem ochronny. Ochraniacz na nadgarstki jest polecany zarówno początkującym, jak i zaawansowanym sportowcom, ponieważ chroni nie tylko przed obtarciami i małymi kontuzjami, lecz przede wszystkim przed poważnymi urazami, takimi jak pęknięcia i złamania kości.

W trakcie upadku odruchowo wyciągamy przed siebie ręce, aby ochronić głowę. To bardzo mądre działanie, ale jednocześnie naraża ono na uraz nadgarstki. Właśnie dlatego warto używać wysokiej jakości ochraniaczy na nadgarstki.

Rękawiczki były niewygodne, ale to już przeszłość

W czasach, gdy jazda na rolkach była czymś nowym, dostępne ochraniacze na nadgarstki nie były wygodne. Od tamtych czasów producenci włożyli sporo wysiłku w projektowanie i optymalizację takich rękawiczek. Obecnie ochraniacze na nadgarstki są dużo bardziej komfortowe dzięki zwiększonej wentylacji i wykorzystaniu lżejszych i bardziej oddychających materiałów.

W tej kategorii znajdziesz również szeroki wybór rękawiczek wyścigowych (to nie to samo co rękawiczki typu slide, używane w longboardingu), oferujących dobrą ochronę przy upadkach na zakręcie. Rękawiczki takie często posiadają rzepy, które ułatwiają ich ściąganie w czasie odpoczynku między wyścigami lub wchodzenia na szczyt wzgórza.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki