×
MENU

Ochraniacz na nadgarstki

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar

Ochraniacz na nadgarstki może ochronić Cię przed złamaniem kości

Zarówno początkujący jak i doświadczeni skaterzy co jakis czas wezmę udział w kraksie czy po prostu się przewrócą w trakcie jazdy. Jest to część tego sportu, a lecąc w stronę podłoża, naprawdę warto mieć odpowiednią ochronę. Poza kaskiem, ochraniacz nadgarstków jest najważniejszym elementem ochronnym. Ochraniacz na nadgarstki jest polecany dla początkujących jak i zaawansowanych, gdyż chroni nie tylko przed obtarciami i pomniejszymi kontuzjami, lecz również tymi bardziej poważnymi, jak pęknięcia i złamania kości.

W trakcie upadku pierwszym odruchem naszego ciała jest wyciągnięcie przed siebie rąk w celu ochrony głowy. Bardzo mądre działanie, które jednocześnie naraża na uraz nadgarstki, z tego też powodu warto używać wysokiej jakości ochraniacze na nadgarstki.

Rękawiczki na rolki nie są tak niekomfortowe, jak się niektórym wydaje

W czasach, gdy jazda na rolkach była czymś nowym, dostępne ochraniacze na nadgarstki nie były komfortowe. Od tamtych czasów różni producenci włożyli sporo wysiłku w projektowanie i optymalizację rękawiczek tego rodzaju. Ochraniacze na nadgarstki w naszych czasach są dużo bardziej komfortowe, dzięki zwiększonej wentylacji i użyciu lżejszych i bardziej oddychających materiałów.

W tej kategorii znajdziesz również szeroki wybór rękawiczek wyścigowych (to nie jest to samo co rękawiczki typu slide, używane w longboardingu), oferujących dobrą ochronę przy upadkach na zakręcie. Rękawiczki takie często posiadają rzepy do łatwego ściągania w czasie odpoczynku między wyścigami lub do transportu na początek trasy.