×
Menu

Buty do nart biegowych - styl klasyczny

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Kompatybilny system wiązań
Rodzaj nart

But do stylu klasycznego w narciarstwie biegowym powinien pasować idealnie

Nieważne, czy jesteś początkującym czy zaawansowanym narciarzem, nie ma nic gorszego od niedopasowanego buta narciarskiego, przez który nabawisz się otarć i odcisków po kilku godzinach jazdy.

Warto mieć na uwadze, że wiele osób używa grubszych skarpet do butów do stylu klasycznego w porównaniu do butów do narciarstwa zjazdowego. Z tego względu but do stylu klasycznego w narciarstwie biegowym powinien być o pół numeru większy od twojego buta do biegania.

Buty do nart biegowych do stylu klasycznego z tej kategorii przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Gdy jesteś początkujący, powinieneś koncentrować się na zapewnieniu stopom ciepła przez zastosowanie grubszego linera oraz wybór butów zapewniających odpowiednie wsparcie dla pięty i kostki. Takie dodatkowe wsparcie zapobiega w pewnym stopniu skręceniom kostki i innym kontuzjom. Tego rodzaju buty są odpowiednie na coroczne wakacje narciarskie w górach.

Jako początkujący możesz także rozważyć zakup butów combi, ponieważ:

  • zapewniają wysoki poziom wsparcia kostki,
  • mają miękką podeszwę,
  • można ich używać do jazdy stylem klasycznym i łyżowym, co umożliwia wypróbowanie różnych stylów bez wydawania dodatkowych pieniędzy,
  • umożliwiają rozwój umiejętności.

Buty do nart biegowych do stylu klasycznego dla bardziej zaawansowanych użytkowników są często lżejsze w porównaniu do butów dla osób początkujących. Poza wagą, główną różnicę stanowi cieńszy liner. Sprawia to, że but nie jest tak ciepły oraz jest bardziej giętki. Bardziej zaawansowane buty posiadają sztywniejszy zapiętek, co zapewnia maksymalny transfer siły, istotny do osiągnięcia większych prędkości.

SkatePro