MENU
×

Buty do nart biegowych - styl klasyczny

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Kompatybilny system wiązań

But do stylu klasycznego w narciarstwie biegowym powinien pasować idealnie

Nieważne, czy jesteś początkującym czy zaawansowanym narciarzem, mało jest gorszych sytuacji, gdy but narciarski nie pasuje i nabawisz się otarć i odcisków po kilku godzinach jazdy.

Warto mieć na uwadze, że wiele osób używa grubszych skarpet do butów do stylu klasycznego w porównaniu do butów do narciarstwa zjazdowego. Z tego względu but do stylu klasycznego w narciarstwie biegowym powinien być o pół numeru większy od twojego buta do biegania.

Buty do nart biegowych do stylu klasycznego z tej kategorii przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Gdy jesteś początkujący, to twoją główną uwagę powinno zwracać zapewnienie stopom ciepła przez zastosowanie grubszej wyściółki oraz wybór butów zapewniających odpowiednie wsparcie dla pięty i kostki. Do pewnego stopnia takie dodatkowe wsparcie zapobiega skręceniom kostki i innym kontuzjom. Tego rodzaju buty są odpowiednie na coroczne wakacje w górach z nartami.

Buty do nart biegowych do stylu klasycznego dla bardziej zaawansowanych użytkowników są często lżejsze w porównaniu do butów dla osób początkujących. Poza wagą, główną różnicą jest to, że takie buty posiadają cieńszą wyściółkę. Sprawia to, że but nie jest tak ciepły oraz jest bardziej sprężysty. Bardziej zaawansowane buty posiadają sztywniejszy zapiętek, co zapewnia maksymalny transfer siły, co jest ważne przy osiąganiu większych prędkości.

';