×
Menu

Rakiety śnieżne

Rakiety śnieżne idealne na Twoje zimowe przygody

Korzystanie z rakiet śnieżnych to świetny sposób na czerpanie pełną garścią z piękna spowitych śnieżnym puchem, zimowych krajobrazów. Rakiety pozwalają na równomierne rozłożenie masy użytkownika na większej powierzchni, co zapobiega zapadaniu się w głąb śniegu. Umożliwia to dostęp do miejsc, do których dotarcie w zwykłych butach trekkingowych byłoby niemożliwe. Szerokie, otwarte przestrzenie, łagodne wzgórza i strome górskie zbocza stają przed tobą otworem dzięki parze odpowiednio dobranych rakiet śnieżnych. Spacery w rakietach to nie tylko świetny sposób na bliskie obcowanie z naturą, ale także doskonała forma treningu, która nie wymaga dużego wkładu finansowego, ani skomplikowanej techniki.

Czym są rakiety śnieżne?

Rakieta śnieżna to rodzaj dodatkowej platformy, która zwiększa całkowitą powierzchnię styku między Twoim butem a śniegiem, dzięki czemu minimalizuje ryzyko zapadania się. Nowoczesne rakiety śnieżne znacznie różnią się od swoich wykonanych z plecionki lub drewna odpowiedników z dawnych lat. Są znacznie lżejsze i bardziej wytrzymałe, często wyposażone w dodatkowe raki ułatwiające wspinanie w marznącym śniegu lub regulowane systemy wiązań, które pewnie trzymają stopę. Odłóż więc swoje przestarzałe, tradycyjne rakiety na półkę i sprawdź naszą zróżnicowaną, nowoczesną ofertę.

Jakie rakiety kupić?

Rakiety śnieżne powinny być dopasowane do Twojej wagi, panujących warunków śniegowych oraz nachylenia terenu, w którym zamierzasz wędrować. Każdy model rakiet posiada rekomendowany limit wagowy, którego nie powinno się przekraczać. Warto pamiętać, że na ten limit składa się nie tylko Twoja waga, ale również waga Twoich ubrań, butów i całego sprzętu, który zabierasz ze sobą na wyprawę.

Warunki śniegowe powinny Ci pomóc w dokonaniu wyboru, jeśli wciąż wahasz się pomiędzy poszczególnymi modelami. Jeśli masz zamiar chodzić w głębokim, sypkim śniegu, lepiej sprawdzą się rakiety o większej powierzchni, ponieważ mają lepsze noszenie od swoich mniejszych odpowiedników. W bardziej stromym terenie mogą się z kolei przydać takie elementy jak podpiętki czy raki, które znacznie ułatwiają wspinanie. Z reguły znaleźć je można jednak tylko w specjalistycznych, górskich modelach rakiet.

Pamiętaj - nie ma czegoś takiego, jak zła pogoda. Jest tylko źle dobrane ubranie. Ubieraj się odpowiednio do panujących na zewnątrz warunków, czujnie sprawdzaj prognozy pogody, załóż swoje ulubione zimowe buty i upewnij się, że jesteś zaopatrzony w odpowiednią ilość warstw odzieży. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą plecaka z zapasowymi ubraniami i kilkoma niezbędnymi rzeczami, takimi jak krem z filtrem, woda, przekąski czy apteczka. Jeśli czujesz, że czegoś Ci brakuje, sprawdź naszą bogatą ofertę Odzieży Zimowej.

Sportem, który w wielu aspektach jest zbliżony do wędrówek w rakietach śnieżnych, jest narciarstwo biegowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą ofertę Nart i Sprzętu do Narciarstwa Biegowego.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki