×
Menu

Blaty do Deskorolek Cruiser

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar

Warto wiedzieć

Czym charakteryzuje się Cruiser Deck?

Decki do cruiserów przypominają blaty klasycznych deskorolek z lat 70-tych. Kolorowe jak cała ta epoka decki cruiser charakteryzują się stylowym kształtem i ciekawymi grafikami. Tym, co odróżnia blaty cruiserów od większości nowoczesnych decków deskorolkowych, jest ich kierunkowa konstrukcja. Większość ma wygięty w górę tył, natomiast przód jest na ogół płaski. Cruisery są w ogóle z reguły bardziej płaskie od standardowych deskorolek.

Jak sugeruje nasza, decki te są stworzone do "cruisingu", a więc spokojnej jazdy po mieście. Wprawdzie możliwe jest wykonywanie podstawowych trików z wykorzystaniem cruisera, są to jednak możliwości mocno ograniczone, ponieważ deski te nie zostały zaprojektowane z myślą o tym.

Jaki rozmiar decku powinienem wybrać do cruisingu?

Rozmiar jest w zasadzie kwestią wyłącznie indywidualnych preferencji. W przypadku cruiserów długość decków zamyka się zwykle w zakresie 25-34 cali,a szerokość 7,5-10 cali. Krótsze decki będą idealne dla młodszych lub po prostu mniejszych użytkowników, podczas gdy średniej wielkości decki będą odpowiednie dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności.

Decki cruiser działają w podobny sposób jak decki longboardowe, ich główną przewagą jest jednak to, że są znacznie krótsze. Przydaje się to zwłaszcza podczas przemieszczania się po zatłoczonych, miejskich przestrzeniach. Możesz nawet rozważyć zakup tzw. mini cruiser decku, który jest rozmiarem zbliżony do Deski Penny.

Jeśli kręci cię prędkość i stabilność, jaką oferuje longboarding, możesz sprawdzić naszą ofertę Decków do Longboardów.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki