×
Menu

Kółka Do Hulajnogi

Warto wiedzieć

Kółka do hulajnogi do codziennej jazdy

Chociaż kółka dołączane do hulajnóg są na ogół wytrzymałe, prędzej czy później na pewno konieczna okaże się ich wymiana. By upewnić się, że nowe kółka będą pasować, wybierz model o odpowiedniej średnicy, dopasowany do reszty Twojego sprzętu.

Kolejna istotną kwestią jest twardość kółek, która może znacząco wpłynąć na Twoje wrażenia z jazdy. Miękkie kółka zapewnią większy komfort, jednak mogą wcześniej się zużyć. Jeśli chcesz sprawdzić, jak twarde są Twoje kółka, sprawdź ich skalę twardości, czyli tzw. durometr. Twardość kółek określają liczby do 100 z dodaną na końcu literą A. Im wyższy numer, tym twardsze koło.

W niektórych modelach hulajnóg możesz znaleźć pneumatyczne kółka, składające się z pompowanej dętki oraz opony. Kółka tego typu świetnie sprawdzą się przy codziennym użytkowaniu, niezależnie od tego, czy chodzi o dojazdy do pracy, czy wypady do galerii. Zapewniają one skuteczną amortyzację i świetną przyczepność nawet na nierównej nawierzchni.

Na jak długo wystarczą koła do hulajnogi?

Zależy to od wielu czynników, takich jak chociażby to, jaki rodzaj kółek posiadasz czy jak często i po jakiej nawierzchni jeździsz. Jak wspominaliśmy, jeśli używasz miękkich kółek, prawdopodobnie będziesz je musiał częściej wymieniać. Żywotność kółek skróci na pewno również codzienna jazda po nierównych nawierzchniach.

Elementem odpowiedzialnym za płynny obrót kółek są łożyska. One również po pewnym czasie będą wymagały wymiany, dlatego jeśli czujesz, że potrzebujesz nowego zestawu, sprawdź nasze Łożyska do Hulajnogi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki