×
Menu

Surfskate

Czym jest Surfskate?

Surfskate, znane również jako deskorolki surf, to deski, które pozwalają na "surfowanie" po twardych nawierzchniach. Surfskate stworzone są z myślą o jak najlepszym i najwierniejszym przeniesieniu uczucia towarzyszącego tradycyjnemu wodnemu surfowaniu na grunt jazdy ulicznej. Dzięki temu zarówno początkujący, jak i zaawansowani surferzy mogą ćwiczyć charakterystyczne dla tego sportu ruchy także poza wodą. Surfskating niesie ze sobą mnóstwo frajdy, wymaga jednak nieco większej wprawy niż jazda na klasycznej deskorolce czy longboardzie.

Jak działa Surfskate?

Surf skateboard oferuje bardzo odmienne wrażenia z jazdy w stosunku do tradycyjnych deskorolek czy longboardów. Surfskate ma specjalny przedni truck wyposażony w adapter surfskate, który poprawia właściwości skrętne deski, co pozwala na uzyskanie znacznie szerszego zakresu ruchów i skuteczniejsze, wygodniejsze skręcanie.

Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł "pompować" swój surfskate i poruszać się bez konieczności odpychania nogą od nawierzchni. Jeśli wcześniej surfowałeś, przekonasz się, że surfskate oferuje naprawdę podobne wrażenie do tego, którego możesz doświadczyć na wodzie, oraz może stanowić świetne narzędzie do Twoich surferskich treningów.

Wybór właściwej deski Surfskate

Wybór właściwej deski surfskate zależy od Twojego wzrostu, wagi oraz doświadczenia. Ogółem - im jesteś wyższy i cięższy, tym dłuższa powinna być Twoja deska. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z surfskate i nie masz zbyt dużego doświadczenia w jeździe na deskorolce albo longboardzie, dłuższa deska zapewni Ci większą kontrolę i stabilność. Bardziej doświadczeni skaterzy, którzy traktują surfskating jako trening przed wyruszeniem na fale, mogą potrzebować bardziej responsywnej, a przy tym mniej stabilnej deski.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat surfskatingu? Sprawdź nasz poradnik Surfskating dla początkujących.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki