×
Menu

Latarki Czołowe & Czołówki

Oświetl sobie drogę dzięki czołówce na biegówki

Czołówka LED to akcesorium używane przez biegaczy narciarskich do oświetlania sobie trasy, gdy panujące warunki świetlne uniemożliwiają wyraźne widzenie. Niezależnie od tego, czy jest wczesny poranek czy późny wieczór, latarka czołowa sprawi, że Twoje narciarskie eskapady będą łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Latarki czołowe często wyposażone są w elastyczne opaski oraz wodoodporne lampki z kilkoma ustawieniami intensywności świecenia w zależności od panujących warunków. Większość producentów czołówek jasność latarki podaje w lumenach. Im wyższa liczba, tym jaśniejsze będzie światło emitowane przez latarkę. Skala jasności czołówek zamyka się zwykle w zakresie 20-1500 lumenów.

Ilu lumenów potrzebuję do jazdy na biegówkach?

Ilość światła, która jest niezbędna do jazdy na biegówkach o zmierzchu lub w nocy wynosi od 200 do 1000 lumenów. Przedzieranie się nocą przez gęsty las wymaga bez wątpienia większej ilości światła niż szusowanie po przygotowanym szlaku kilka minut po zachodzie słońca.

Jeśli lubisz narciarskie przygody i wyzwania, ważne byś wyposażył się również we właściwe ubrania. Sprawdź naszą kolekcję Odzieży do Narciarstwa Biegowego.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki