MENU

Narty i sprzęt narciarski dla dzieci

  Filtr
Marki
Długość
Type
Binding
Promień
Umiejętności

Wiele osób wypożycza narty dla dzieci podczas ich pierwszej jazdy na nartach w górach. Jest to świetny start, ale kupno własnych nart ma też swoje zalety. Mogą się zapoznać ze sprzętem w domu poprzez przymierzenie butów i nart w pomieszczeniu lub na pobliskim wzgórzu, kiedy jest śnieg. To pomaga dzieciom zdobyć poczucie bezpieczeństwa. Tym sposobem możesz mieć pewność co do jakości, a także zaoszczędzisz czas stania w kolejce i koszty wypożyczenia sprzętu. Jeśli szukasz nart dla dzieci, przedstawiamy przewodnik jaki rodzaj powinieneś wybrać.

Dlaczego powinieneś wybrać narty dla dzieci?

Narty dla dzieci konstruowane są z myślą o ich mniejszej wadze, fizyce i technice. Pomimo, że narty dla dzieci podobne są w konstrukcji do nart dla dorosłych, możemy znaleźć między nimi kilka różnic. Narty dla dzieci są lżejsze i łatwiej nimi sterować. Jeśli znajdziesz idealnie dopasowane narty dla swojej pociechy, dziecko szybkiej rozwinie swoje umiejętności i dobrą technikę jazdy, dzięki czemu będziecie mieli więcej czasu na zabawę na śniegu.

Różne rodzaje nart dla dzieci

All-mountain:

Jak angielska nazwa wskazuje, narty all mountain są bardzo uniwersalnym rodzajem nart, które można używać na stoku jak i również jeździć po niewyznaczonych trasach, z powodu ich wystarczającej szerokości. Większość dzieci będzie zadowolnych z tego typu nart.

Racing:

Tego typu narty dla dzieci zapewniają dzieciom bezpieczeństwo i stabilność przy wysokiej prędkości (dzieci zaawansowane). Jest to rodzaj węższych i nieco sztywniejszych nart, co sprawia, że jazda jest lepsza i fajniejsza na stoku. Są przeznaczone do szybkiej i dokładnej jazdy nawet przy największym śniegu.

Twintip:

Twintip oznacza, że oba końce nart są zagięte, co sprawia, że jazda do tyłu jak i wykonywanie tricków na stoku czy w parku są łatwiejsze. Twintip stał się również standardem na większości nowych nart typu freeride. Narty dla dzieci wyposażone w twintip są ogólnie szersze na przodzie, w środku oraz z tyłu, a co więcej są wykonane z miękkich materiałow w celu absorbowania nacisku z twardych lądowań. Zaletą nart zawierających twintip jest to, że rzadziej można utkwić czy ugrząźć w nierównościach stoku, na niewyznaczonych trasach czy wparku.

Wybierz powyżej kategorię nart dla dzieci i odkryj nasz duży asortyment nart i sprzętu narciarskiego dla dzieci.

';