×
MENU

Narty dziecięce i sprzęt narciarski dla dzieci

  Filtr
Marki
Długość
Długość wiązań
Skala DIN
Type
Umiejętności

Warto wiedzieć

Zalety kupowania własnych nart dla dzieci

Wielu rodziców wypożycza narty dla dzieci podczas ich pierwszej jazdy na nartach w górach. Jest to świetny start, ale kupno własnych nart ma wiele zalet. Mogą się zapoznać ze sprzętem w domu poprzez przymierzenie butów i nart w pomieszczeniu lub na pobliskim wzgórzu, kiedy jest śnieg. To pomaga dzieciom zdobyć poczucie bezpieczeństwa i czuć się komfortowo z nartami i reszta sprzętu. Tym sposobem możesz mieć pewność co do jakości, a także zaoszczędzisz czas stania w kolejce i koszty wypożyczenia sprzętu.

Dlaczego powinieneś wybrać narty dla dzieci?

Narty dla dzieci konstruowane są z myślą o ich mniejszej wadze, budowie ciała i technice. Pomimo że narty dla dzieci podobne są w konstrukcji do nart dla dorosłych, możemy znaleźć między nimi kilka różnic. Narty dla dzieci są lżejsze i łatwiej nimi sterować. Jeśli znajdziesz idealnie dopasowane narty dla swojej pociechy, dziecko szybkiej rozwinie swoje umiejętności i dobrą technikę jazdy, dzięki czemu będziecie mieli więcej czasu na zabawę na śniegu.

Różne rodzaje nart dla dzieci

Narty dla dzieci dostępne są w takich samych typach jak narty dla dorosłych.

Narty All-mountain:

Jak angielska nazwa wskazuje, narty all mountain są bardzo uniwersalnym rodzajem nart, które można używać na stoku, jak i również jeździć po niewyznaczonych trasach dzięki ich wystarczającej szerokości. Większość dzieci będzie zadowolonych z tego typu nart.

narty Racing:

Tego typu narty dla dzieci zapewniają dzieciom bezpieczeństwo i stabilność przy wysokiej prędkości (dzieci zaawansowane). Jest to rodzaj węższych i nieco sztywniejszych nart, co sprawia, że jazda jest lepsza i daje więcej frajdy na stoku. Są przeznaczone do szybkiej i dokładnej jazdy po twardszym śniegu.

narty Twintip:

Twintip oznacza, że oba końce nart są zagięte, co sprawia, że jazda do tyłu jak i wykonywanie trików na stoku czy w parku jest łatwiejsze. Twintip stał się również standardem dla większości nowych nart typu freeride. Narty dla dzieci wyposażone w twintip są ogólnie szersze na przodzie, w środku oraz z tyłu, a co więcej są wykonane z miękkich materiałów w celu absorbowania obciążeń z twardych lądowań. Zaletą nart zawierających twintip jest to, że rzadziej można utkwić czy ugrząźć w nierównościach stoku, na niewyznaczonych trasach czy w snowparku.

Wybierz kategorię nart dla dzieci i odkryj nasz duży asortyment nart i sprzętu narciarskiego dla dzieci.