×
Menu

Narty Dziecięce i Sprzęt Narciarski dla Dzieci

  Filtr
Kolory
Marki
Długość
Zastosowanie
Umiejętności

Warto wiedzieć

Zalety kupna własnych nart dla dzieci

Kupno nart dla dzieci niesie za sobą wiele korzyści, które mogą znacząco wpłynąć na jakość ich doświadczenia na stoku. Zamiast być zależnym od wypożyczalni, które w sezonie mogą być naprawdę oblegane, masz całkowitą kontrolę nad jakością sprzętu, z którego korzystają Twoje pociechy. Dziecko ma przy tym czas, by zaznajomić się z własnym sprzętem, dzięki czemu znacznie skuteczniej buduje pewność siebie.

Rodzaje nart dziecięcych

Zakup wiązań do dziecięcych nart to bułka z masłem, ponieważ są one skonstruowane tak, by była możliwość dopasowania ich do różnych rozmiarów buta. Jeśli wybierzesz narty bez zamontowanych wiązań, będziesz musiał dokupić właściwy, dopasowany do nich zestaw. Narty dziecięce dzielimy na pięć kategorii, które są bezpośrednim odbiciem podziału znanego z nart dla dorosłych. Wyróżniamy klasyczne narty zjazdowe, narty all mountain, twin tip, freeride oraz race. Narty dla dzieci są znacznie krótsze od swoich "dorosłych" odpowiedników, są również wykonane z lżejszych i bardziej miękkich materiałów. Nie ma wprawdzie odrębnych rodzajów nart dla chłopców i dziewczynek, jednak praktyka pokazuje, że niektóre kolory są częściej wybierane przez przedstawicieli konkretnych płci.

Sprzęt narciarski dla dzieci

Oprócz nart jest wiele innych elementów sprzętu, które są bardzo istotne dla młodych adeptów narciarstwa. Jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa - korzystanie z kasku jest mocno zalecane, a w większości szkółek narciarskich wręcz wymagane. Dobrze dopasowana para wentylowanych gogli z kolei usprawni widzenie Twojego dziecka nawet w najbardziej pełne śniegu dni. No i rzecz jasna buty narciarskie i kijki - to elementy, bez których po prostu nie można się obyć.

Nasz poradnik Zakupu Nart dla Dzieci zawiera więcej podstawowych informacji dotyczących nart dla dzieci, nawet tych najmłodszych. Znajdziesz w nim również porady na temat tego, jak dobrać właściwy rozmiar nart dla swoich pociech.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki