×
Menu

Narty dziecięce i sprzęt narciarski dla dzieci

  Filtr
Kolory
Marki
Długość
Type
Umiejętności

Warto wiedzieć

Dlaczego powinieneś wybrać narty dla dzieci?

Wielu rodziców wypożycza narty dla dzieci podczas ich pierwszej jazdy na nartach w górach. Jest to świetny start, ale kupno własnych nart ma wiele zalet. Mogą się zapoznać ze sprzętem w domu poprzez przymierzenie butów i nart w pomieszczeniu lub na pobliskim wzgórzu, kiedy jest śnieg. To pomaga dzieciom zdobyć poczucie bezpieczeństwa i czuć się komfortowo z nartami i reszta sprzętu. Tym sposobem możesz mieć pewność co do jakości, a także zaoszczędzisz czas stania w kolejce i koszty wypożyczenia sprzętu.

Zalety kupowania własnych nart dla dzieci

Narty dla dzieci konstruowane są z myślą o ich mniejszej wadze, budowie ciała i technice. Pomimo że narty dla dzieci podobne są w konstrukcji do nart dla dorosłych, możemy znaleźć między nimi kilka różnic. Narty dla dzieci są lżejsze i łatwiej nimi sterować. Jeśli znajdziesz idealnie dopasowane narty dla swojej pociechy, dziecko szybkiej rozwinie swoje umiejętności i dobrą technikę jazdy, dzięki czemu będziecie mieli więcej czasu na zabawę na śniegu.

Różne rodzaje nart dla dzieci

Narty dla dzieci dostępne są w takich samych typach jak narty dla dorosłych.

Narty All-mountain:

Jak angielska nazwa wskazuje, narty all mountain są bardzo uniwersalnym rodzajem nart, które można używać na stoku, jak i również jeździć po niewyznaczonych trasach dzięki ich wystarczającej szerokości. Większość dzieci będzie zadowolonych z tego typu nart.

narty Racing:

Tego typu narty dla dzieci zapewniają dzieciom bezpieczeństwo i stabilność przy wysokiej prędkości (dzieci zaawansowane). Jest to rodzaj węższych i nieco sztywniejszych nart, co sprawia, że jazda jest lepsza i daje więcej frajdy na stoku. Są przeznaczone do szybkiej i dokładnej jazdy po twardszym śniegu.

narty Twintip:

Twintip oznacza, że oba końce nart są zagięte, co sprawia, że jazda do tyłu jak i wykonywanie trików na stoku czy w parku jest łatwiejsze. Twintip stał się również standardem dla większości nowych nart typu freeride. Narty dla dzieci wyposażone w twintip są ogólnie szersze na przodzie, w środku oraz z tyłu, a co więcej są wykonane z miękkich materiałów w celu absorbowania obciążeń z twardych lądowań. Zaletą nart zawierających twintip jest to, że rzadziej można utkwić czy ugrząźć w nierównościach stoku, na niewyznaczonych trasach czy w snowparku.

Wybierz kategorię nart dla dzieci i odkryj nasz duży asortyment nart i sprzętu narciarskiego dla dzieci.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki