×
Menu

Longboard

Warto wiedzieć

Longboard - surfowanie na kółkach?

Longboard to dłuższa wersja zwykłej deskorolki, standardowo longboardy mają od 90 cm do 120 cm długości. Longboard świetnie sprawdza się w mieście, podczas jazdy bulwarem czy jazdy downhill. Longboard to przede wszystkim dużo bardziej gładka i przyjemna jazda niż na zwykłej deskorolce, a carving integruje elementy znane z surfowania i zapewnia podobne uczucia. Dlatego też bywa nazywana surfowaniem po asfalcie.

Rodzaje deskorolek longboard

Na rynku jest kilka różnych kształtów longboardów, wszystkie przeznaczone do określonych zastosowań. Różnią się kształtem blatu, ugięciem i montowaniem trucków. Zazwyczaj wyróżnia się następujące rodzaje longboardów:

Longboardy cruiser - do przejażdżek i transportu

Deski typu cruiser często cechuje kształt charackterystyczny dla surfboardów, np. pintail. Świetnie sprawdzają się podczas surfowania po ulicach i płynnym cruisingu.

LONGBOARDY CARVING - PUMPING NA ASFALCIE

Longboardy typu carving umożliwiają najmocniejszą akcję pumpingową. Carving sprawia wrażenie surfowania lub jazdy na snowboardzie po puszystym śniegu.

Longboardy dancing - pokaż swoją artystyczną stronę

Dancer to deski, które pozwolą Ci odkryć wrażenia z tego typu jazdy i poprawią Twoją równowagę. Deski te bardzo dobrze sprawdzają się podczas dłuższych wypraw na longboardzie.

Longboardy freestyle - dodaj tricki do swojej jazdy

Perfekcyjne połączenie surfingowych przejażdżek i mnóstwa trików. SkatePro poleca longboardy typu freestyle, jeśli poszukujesz prawdziwego trickstera pośród longboardów.

Longboardy freeride - do slide'ów i tricków

Celem jazdy freeride jest wykonywanie slide'ów i tricków na płaskiej nawierzchni lub downhillu. Freeride jest dość podobny do jazdy downhill, lecz różni się większym naciskiem na wykonywanie tricków.

Longboardy downhill - dla prędkości i poślizgów

Longboard downhill jest odpowiedni dla każdego, kto chce śmigać w dół pochyłymi ulicami lub po prostu potrzebuje sztywnej deski z dużą stabilnością.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki