MENU
×

Longboard

Longboard to dłuższa wersja zwykłej deskorolki, standardowo longboardy mają od 90 cm do 120 cm długości. Longboard świetnie sprawdza się w mieście, podczas jazdy bulwarem czy jazdy downhill. Longboard to przede wszystkim dużo bardziej gładka i przyjemna jazda niż na zwykłej deskorolce (dzięki dużym kółkom i truckom), często porównywana do surfowania, skąd z resztą wzięła inspirację.

Jest kilka różnych rodzajów longboardów, wszystkie z indywidualnymi zaletami. Różnią się kształtem blatu, ugięciem i montowaniem trucków. W skrócie, wyróżnia się następujące rodzaje longboardów:

Cruiser longboard

Deski typu cruiser są często zaprojektowane jako deski pintail, inspirowane deskami do surfowania. Świetnie sprawdzają się podczas surfowania po ulicach oraz długich i gładkich skrętów. Do tego bardzo dobrze wyglądają jako modny dodatek, kiedy musisz się chwilę przespacerować. Polecamy cruisery jaki deski do jazdy miejskiej i szusowania po ulicach, nadają się dla początkujących i osób, które lubią stylową i gładką jazdę.

Downhill longboard

Deck longboardu downhill jest sztywny dla maksymalnej stabilności. Istnieje wiele typów desek, w tym drop deck, top mount oraz drop through. Drop deck ma niski środek ciężkości, zapewniający więcej stabilności lecz mniejszą zwrotność. Top mount to prosty design, gdzie deck jest zamontowany na górze trucków tak jak w deskorolce miejskiej. Drop through posiada wycięcie na blacie, przez które przechodzą trucki, co skutkuje obniżeniem zestawu i większą stabilnością. W czasie jazdy downhill ważne jest używanie odpowiednich ochraniaczy ze względu na potencjalnie wysokie prędkości. Zdarza się, że w czasie zjazdów downhill stosowane jest sprzęt zabezpieczający z motocykla. Longboard downhill jest odpowiedni dla każdego, kto chce śmigać w dół pochyłymi ulicami lub po prostu potrzebuje sztywnej deski z dużą stabilnością.

Freestyle longboard

Longboard freestyle bardzo przypomina longboardy downhill, często o budowie twintip jednak jest on dużo bardziej miękki i elastyczny. Longboardy freestyle zaprojektowane są do robienia trików i slajdów po równych nawierzchniach.

Dancer longboard

Dancer to bardzo długie deski, zaprojektowane to chodzenia po nich podczas jazdy. Tego rodzaju taniec na desce inspirowany jest ruchami surferów na wodzie, popularnych zwłaszcza w latach 50. Dancer to deski, które pozwolą Ci odkryć wrażenia z tego typu jazdy i poprawią Twoją równowagę. Deski te bardzo dobrze sprawdzają się podczas dłuższych wypraw na longboardzie.

';