MENU
×

Longboard

Longboard to dłuższa wersja zwykłej deskorolki, standardowo longboardy mają od 90cm do 120cm długości. Longboard świetnie sprawdza się w mieście, podczas jazdy bulwarem czy jazdy downhill. Longboard to przede wszystkim dużo bardziej gładka i przyjemna jazda niż na zwykłej deskorolce (dzięki dużym kółkom i truckom), często porównywana do surfowania, skąd z resztą wzięła inspirację.
Jest kilka różnych rodzajów longboardów, wszystkie z indywidualnymi zaletami. Różnią się kształtem blatu, ugięciem i montowaniem trucków. W skrócie, wyróżnia się następujące rodzaje longboardów:

Downhill longboard

Downhill longboard jest specjalnym typem deski. Jest ona stworzona do osiągania szybkich prędkości oraz rzucania wyzwań w sytuacjach jazdy w dół. Design różni się od regularnych longboardów, ponieważ ma ona specjalnie zamontowane kółka tak, aby nie dotykały deski przy wysokich prędkościach.
Cruiser longboard

Deski typu cruiser są często zaprojektowane jako deski pintail, inspirowane deskami do surfowania. Świetnie sprawdzają się podczas surfowania po ulicach oraz długich i gładkich skrętów. Do tego bardzo dobrze wyglądają jako modny dodatek, kiedy musisz się chwilę przespacerować. Polecamy cruisery jaki deski do jazdy miejskiej i szusowania po ulicach, nadają sie dla początkujących i osób, które lubią stylową i gładką jazdę.

Freestyle longboard

Longboard freestyle bardzo przypomina longboardy downhill, często o budowie twintip jednak jest on dużo bardziej miękki i elastyczny. Longboardy freestyle zaprojektowane sa do robienia trików i slajdów po równych nawierzniach.

Dancer longboard

Dancers to bardzo długie deski, zaprojektowane to chodzenia po nich podczas jazdy. Tego rodzaju taniec na desce inspirowany jest ruchamy surferów na wodzie, popularnych zwłaszcza w latach 50. Dancer to deski, które pozwolą Ci odkryć wrażenia z tego typu jazdy i poprawią Twoją równowagę. Deski te bardzo dobrze sprawdzają sie podczas dłużsych wypraw na longboardzie.

';