×
Menu

Deskorolki Fiszki i Pennyboard

Warto wiedzieć

W tej kategorii znajdziesz fiszki, plastikowe deskorolki firmy Penny oraz kilku innych renomowanych producentów.

Penny board - marka i idea

Penny boards to marka założona w Australii przez Ben'a Mackay'a. Jednak lekkie, plastikowe deskorolki stały się tak popularne, że Penny stało się synonimem plastikowej deskorolki cruiser. Choć Penny jest zdecydowanie najpopularniejszą marką cruiserów, wiele marek z powodzeniem zaczęło naśladować tę australijską markę, osiągając tę samą jakość i renomę.

Kształt i konstrukcja deski inspirowana jest kształtem klasycznych deskorolek z lat 70. Deskorolka Penny jest mała i wąska, dzięki czemu jest bardzo zwrotna i doskonale radzi sobie podczas miejskiego szusowania.

Fiszka a klasyczna deskorolka

Blat fiszki jest przede wszystkim krótszy i węższy niż tradycyjnej deskorolki. Oczywiście Penny zrobione są z plastiku, dzięki czemu są naprawdę lekkie. Zaletą plastikowych desek jest możliwość produkowania blatów w wielu kolorach i wzorach. Kółka są większe i bardziej miękkie, co pozwala na szybszą jazdę i lepszą przyczepność.

Wiele osób kojarzy klasyczny, oldskulowy kształt deskorolek Penny, i z sentymentu do klasyki wybierze ten rodzaj deskorolki. Deskorolki Penny są dziś popularne głównie ze względu na ich poręczność, zwinność i uniwersalność. Fiszka świetnie sprawdza się w mieście, łatwo się na niej jeździ i można ją bez problemu schować do plecaka.

Jeśli myślisz o deskorolce tylko do jazdy to Fiszka lub Penny to wybór dla Ciebie, jednak jeśli chcesz robić na niej triki, przejdź to kategorii z deskorolkami drewnianymi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki