MENU
×

Fishboardy i Penny board

  Filtr
Kolory
Marki
Długość decku
Szerokość decku
Średnica koła

W tej kategorii znajdziesz fiszki, plastikowe deskorolki Penny oraz kilku innych renomowanych marek.

Penny board - marka i idea

Penny boards to marka założona w Australii, przez Ben'a Mackay'a. Jednak lekkie, plastikowe deskorolki stały się tak popularne, że Penny stało się synonimem plastikowej deskorolki cruiser. Choć Penny jest zdecydowanie najpopularniejszą marką cruiserów, wiele marek z powodzeniem zaczęło naśladować tą australijską markę, osiągając tą samą jakość i renomę.

Kształt i konstrukcja deski inspirowana jest kształtem klasycznych deskorolek z lat 70. Deskorolka Penny jest mała i wąska, dzięki czemu jest bardzo zwrotna i doskonale radzi sobie podczas miejskiego szusowania.

Fiszka a klasyczna deskorolka

Blat fiszki jest przede wszystkim krótszy i węższy niż tradycyjnej deskorolki. Oczywiście Penny zrobione sę plastiku, w przeciwieństwie to bardziej popularnej drewnianej deski. Zaletą plastikowych jest niższa waga oraz możliwość produkowania blatów w wielu kolorach i wzorach. Kółka są większe i bardziej miękkie, co pozwala na szybszą jazdę i lepsza przyczepność.

Wiele osób kojarzy klasyczny, oldskulowy kształt deskorolek Penny, i z sentymentu do klasyki wybierze ten rodzaj deskorolki. Deskorolki Penny sa dziś popularne głównie ze względu na ich poręczność, zwinność i uniwersalność. Fiszka świetnie sprawdza się w mieście, łatwo się na niej jeździ i można ją bez problemu schować do plecaka.

Jeśli myślisz o deskorolce tylko do jazdy to Fiszka lub Penny to wybór dla Ciebie, jednak jeśli chcesz robić na niej triki, przejdź to kategorii obok - Deskorolka.

';