×
Menu

Rolki biegowe / Rolki szybkościowe

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Średnica koła

Warto wiedzieć

Jakie rolki szybkościowe wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów rolek biegowych. Jeśli szukasz rolek po prostu do szybszej jazdy, a niekoniecznie do jazdy biegowej, możesz wybrać rolki z normalnym wsparciem kostki oraz trochę mniejszymi kółkami niż rolki do jazdy szybkiej. Rolki biegowe posiadają bardzo duże kółka, zaprojektowane do optymalnego nabierania prędkości i szybkiej jazdy. Sama płoza z kółkami rozciąga się długo poza but. Buty są węższe i ściślej przylegają do nogi, nie posiadają miękkiej i grubej wyściółki. Oprócz tego, rolki biegowe posiadają dość niski but, znacznie niższy niż w rolkach rekreacyjnych, wszystko po to by były bardziej elastyczne. Łatwo je rozpoznać, ponieważ wyglądem bardziej przypominają buty sportowe niż buty do rolek.

Kółka do rolek biegowych zaprojektowane są do osiągania bardzo wysokich prędkości, przez co znacząco różnią się od kółek do rolek rekreacyjnych. Oprócz wielkości, różnią się przede wszystkim wysoką twardością i wąskim profilem, co ogranicza kontakt kółek z nawierzchnią i pozwala na szybszą jazdę.

Do czego i jak używać rolki biegowe?

Do jazdy szybkiej można używać łyżew (panczeny) lub rolek szybkościowych/biegowych. Jazda szybka na rolkach może się odbywać pod dachem lub na zewnątrz. Jazda na zewnątrz wiąże się zazwyczaj z udziałem w zawodach w jeździe szybkiej. Rolki biegowe sprawdzają się w sytuacji, gdy chcesz przesuwać granicę własnych możliwości i prędkości.

Oprócz samych rolek biegowych, znajdziesz tu wiele części, takich jak buty, kółka, łożyska i szyny. Wszystkie zaprojektowane do jazdy szybkiej. Sprzedajemy części tylko znanych i sprawdzonych marek, takich jak K2, Rollerblade, Powerslide i Fila.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki