×
Menu

Rolki szybkościowe

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Średnica koła

Warto wiedzieć

Czym są rolki biegowe?

Rolki biegowe są projektowane z myślą o doświadczonych, pewnych swoich umiejętności użytkownikach, którzy chcą przemieszczać się na rolkach tak szybko, jak to możliwe. Ich konstrukcja jest stworzona z myślą o maksymalnej prędkości i wydajności, wygoda zaś schodzi na drugi plan. Rozpoznać je można po wyjątkowo dużych kółkach i szynie dłuższej od skorupy buta. Takie rozwiązanie pozwala skuteczniej osiągać wyższe prędkości.

Rolki szybkościowe są zazwyczaj dość ciasno dopasowane i posiadają minimalną ilość wyściółki. Bardzo sztywna konstrukcja zapewnia świetny transfer energii. Rolki biegowe są również dłuższe niż inne rodzaje rolek, co sprawia, że są wyjątkowo stabilne i mogą osiągać wyższe prędkości. Z kolei niska cholewka, przypominająca tę z klasycznych butów sportowych, zapewnia swobodę ruchów i skuteczne przeniesienie mocy.

Jakie rolki biegowe wybrać?

Kiedy będziesz wybierał swoje pierwsze rolki biegowe, zwróć uwagę, by były naprawdę dobrze, ciasno dopasowane. Do zestawów z rolkami zwykle dołączane są kółka, wielu riderów lubi jednak personalizować własny sprzęt pod indywidualny styl jazdy. Kółka występują w rozmiarach od 90 do 125 mm i tylko od Ciebie zależy, jakie wybierzesz.

Standardowe rolki biegowe zaprojektowane są raczej z myślą o jeździe na stosunkowo krótkich dystansach. Jeśli zamierzasz pokonywać większe odległości, możesz zastanowić się nad zakupem Rolek Endurance. Z kolei, jeśli nie oczekujesz aż tak dużych prędkości, sprawdź naszą ofertę klasycznych Rolek Inline, idealnych do jazdy rekreacyjnej i fitnessu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rolek biegowych? Sprawdź nasz Przewodnik Zakupu Rolek Biegowych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki