MENU
×

Rolki biegowe

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Średnica koła
Wheelbase
Wysokość podstawy

Lubisz ćwiczyć podczas jazdy na rolkach? Chcesz jeździć jeszcze szybciej a może już znasz rolki biegowe? U nas znajdziesz bardzo duży wybór rolek biegowych dla każdego.

Jakie rolki biegowe wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów rolek biegowych. Jeśli szukasz rolek po prostu do szybszej jazdy, a nie koniecznie do jazdy biegowej, możesz wybrać rolki z normalnym wsparciem kostki oraz trochę mniejszymi kółkami niż rolki do jazdy biegowej. Rolki biegowe posiadają bardzo duże kółka, zaprojektowane do optymalnego nabierania prędkości i szybkiej jazdy. Sama płoza z kółkami rozciąga się długo poza but. Buty są węższe i ściślej przylegają do nogi, nie posiadają miękkiej i grubej wyściółki. Oprócz tego, rolki biegowe posiadają dość nieski but, znacznie niższy niż w rolkach rekreacyjnych, wszystko po to by były bardziej elastyczne. Łatwo je rozpoznać, ponieważ wyglądem bardziej przypomominają buty sportowe niż siermiężne buty do rolek.

Kółka do rolek biegowych zaprojektowane są do osiągania bardzo wysokich prędkości, przez co znacząco różnia się od kółek do rolek rekreacyjnych. Oprócz wielkości, różnią się przede wszystkim wysoką twardością i wąskim profilem, co ogranicza kontakt kółek z nawierzchnią i pozwala na szybszą jazdę. Jesli chcesz wiedzieć więcej o kółkach, przeczytaj nasz Poradnik wszystko o kółkach do rolek

Do czego i jak używasz rolki biegowe?

Jazda biegowa może odbywać się na lodzie (panczeny) lub na rolkach, na których można jeździć za równo na zawnątrz, która często wiąże się ze startem w zawodach, rajdach czy maratonach. Rolki biegowe sprawdzają się również wśród osób doświadczonych na rolkach, chcących przesuwać granicę własnych możliwości i prędkości.

Oprócz samych rolek biegowych, znajdziesz tu wiele cześci, takich jak buty, kółka, łożyska, płozy. Wszystkie zaprojektowane do jazdy biegowej. Sprzedajemy części tylko znanych i sprawdzonych marek, takich jak K2, Rollerblade, Powerslide i Fila.

';