MENU
×

Kółka do rolek Freeskate

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica koła
Twardość kół
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Kółka freeskate to świetne, uniwersalne kółka

Rolki freeskate to bardziej intensywna strona klasycznej jazdy na rolkach, przeznaczone są dla osób, chcących maksimum wolności z trakcie jazdy. Kółka do rolek freeskate często wykonane są z poliuretanu wyższej jakości z mocnym rdzeniem, co zapewnia stabilność i wytrzymałość.

Freeskating można podzielić na dwie główne kategorie, a co za tym idzie rodzaj kółek: jazda slalomowa i Powerblading.

  • Kółka do rolek freeskate slalomowe mają zazwyczaj twardość 84a i mniejszą, są zoptymalizowane dla maksymalnej kontroli na asfalcie. W jeździe slalomowej zawodnicy często wybierają trochę większe kółka w środku, co ułatwia wykonywanie szybkich i ostrych skrętów.
  • Kółka powerblading, gdzie wykonujesz skoki i ślizgi, są zazwyczaj twardsze, 85a i więcej. Rolki do tego typu jazdy przypominają rolki aggressive, odnosi się to również do kółek. Gdy im się bliżej przyjrzeć, to zauważymy, że mają one płaski profil i są mniejsze niż kółka slalomowe.


Ważne: Większość kółek freeskate w tej kategorii sprzedawana jest bez łożysk, w innym wypadku będzie to zaznaczone w opisie produktu. Głównym powodem jest to, że zawodnicy mają różne preferencje w kwestii producenta i wartości ABEC. Przeczytaj więcej o wyborze łożysk w naszym poradniku kupowania łożysk.

';