Wyprzedaż
Oszczędź nawet do 80%  -  Ponad 300 przecenionych produktów!  -  Kliknij tutaj
×
MENU

Łożyska do rolek inline

  Filtr
Marki
Klasyfikacja i dokładność łożysk
Rodzaj łożysk
Spacers
Smar

Warto wiedzieć

Łożyska do rolek

Łożyska są bardzo ważną częścią Twoich rolek. Dzięki nim kółka kręcą się swobodnie i nadają prędkości. Tu znajdziesz wszystkie rodzaje łożysk, od tanich łożysk technicznych (również polecanych do rolek) i łożysk specjalistycznych, zaprojektowanych do zapobiegania dostawaniu się wody i brudu do środka, co sprawia, że są one dużo bardziej wytrzymałe.

Kółka w rolkach potrzebują 2 łożyska, aby obracać się na ośce. Łożyska mają duży wpływ na prędkość i odczucia w trakcie jazdy.
Bez względu na rodzaj łożysk, jakie używasz, powinieneś unikać piasku, wody i wilgoci, gdyż to w znaczący sposób skraca żywotność łożysk.

Montaż łożysk w kółkach do rolek

Łożysko zazwyczaj można wcisnąć kciukiem na miejsce; jeśli łożysko jest zamontowane prawidłowo, to jest w linii z rdzeniem kółka, jeśli wystaje to znaczy że nie jest zamontowane prawidłowo i szybko ulegnie zniszczeniu w trakcie jazdy. W wypadku kółek z metalowym rdzeniem czasami jest trudno zamontować łożysko, w takim wypadku użyj gumowego młotka lub kawałka deski, aby wcisnąć łożysko na miejsce.

Normy przemysłowe

Większość kółek do rolek używa łożyska o normie 608, o następujących wymiarach:

  • 22mm zewnętrzna średnica
  • 7mm szerokość
  • 8mm wewnętrzna średnica

Precyzja jest określana numerem Abec, od Abec1 do Abec9, im wyższy numer tym większa precyzja łożysk.

Łożyska z wyższą precyzją zazwyczaj są używane do jazdy szybkiej, gdzie potrzebujesz najlepszego obracania się kółek. Niższa precyzja łożysk jest częściej używana w dyscyplinach, gdzie łożyska są narażone na więcej uderzeń.