×
Menu

Rashguardy

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar

Rashguardy zapewniają wszechstronną ochronę

Rashguardy często widuje się u surferów, wakeboarderów i wielu innych miłośników sportów wodnych. W odróżnieniu od kombinezonu, którego zadaniem jest utrzymanie ciepła, koszulki typu rashguard nosi się, aby chronić skórę.

Pierwsza ochrona, jaką oferują rashguardy, to ochrona przed słońcem. Gęsto tkana lycra blokuje promienie UV przed dotarciem do skóry, zapobiegając poparzeniom słonecznym. Koszulki z długim rękawem zapewniają lepsze pokrycie skóry, ale można też znaleźć rashguardy z krótkim rękawem.

Ochrona przed ocieraniem się skóry o deskę surfingową to druga korzyść płynąca z noszenia rashguarda, od której pochodzi jego nazwa. Surferzy spędzają dużo czasu, leżąc na desce podczas wiosłowania, a bez koszulki z lycry tarcie może powodować nieprzyjemną wysypkę.

Różnica między koszulkami do pływania a rashguardami

Koszulki do pływania również należą do tej kategorii, ponieważ są wykonane z tego samego materiału lycra, ale są luźniejsze i swobodnie dopasowane. Luźny krój sprawia, że są wygodniejsze do noszenia podczas odpoczynku na plaży lub pluskania się w wodzie. Rashguardy mają bardziej dopasowany krój, dzięki czemu mniejsza ilość materiału ogranicza ruchy podczas surfowania.

Rashguardy i koszulki do pływania dla mężczyzn, kobiet i dzieci są dostępne we wszystkich kolorach i stylach, więc przed wyborem sprawdź naszą pełną ofertę. Jeśli szukasz okryć wierzchnich, które zapewniają ciepło i ochronę, sprawdź Koszulki Neoprenowe do pianek do pływania.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki