×
MENU

Konserwacja i utrzymanie rolek inline

Warto wiedzieć

Jak czyścić rolki i sprzęt do konserwacji

Aby konserwować rolki będziesz potrzebował trochę czasu i sprzętu do konserwacji. Najpierw musisz dowiedzieć się, jak wyczyścić swoje rolki. Najlepszy sposób to użycie mokrej szmatki i wody z mydłem.

Wodę z mydłem możesz użyć do wyczyszczenia butów, szyn i kółek. Jeśli chodzi o wkładkę, to musisz sprawdzić, jakie temperatury prania zaleca producent. Jeśli wybierzesz pranie w pralce, mamy dobrą radę - włóż wkładki do siatki nylonowej lub po prostu w poszewkę od poduszki przed umieszczeniem w pralce.

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć informacji dotyczących zalecanej temperatury prania, to lepiej nie ryzykować i wyprać wkładki ręcznie w niskiej temperaturze. Po wypraniu i wysuszeniu wkładki zalecamy użycie sprayu dezynfekującego, aby zminimalizować lub wyeliminować jakiekolwiek przykre zapachy, jakie przetrwały po praniu.

W przypadku łożysk może być konieczne wyjęcie kółek z szyny, aby móc wyczyścić łożyska po obu stronach. Przygotowaliśmy ten poradnik o tym, jak prawidłowo czyścić łożyska.

W tej kategorii znajdziesz również narzędzia, dzięki którym czyszczenie łożysk jest dużo łatwiejsze. Mamy tu na myśli przede wszystkim Bones Bearing Cleaner.

W tej kategorii znajdziesz narzędzia i smary do konserwacji Twoich rolek.