×
Menu

Czapki z daszkiem

  Filtr
Marki

Czapki z daszkiem dla skaterów

Znajdź swoją czapkę spośród produktów popularnych marek, jak Vans, Santa Cruz oraz wiele innych. Oferujemy szeroki wybór czapek z płaskim daszkiem (aka czapki snapback) od dobrych producentów, którzy oferują swoje produkty skaterom, zwracającym uwagę na szczegóły.

Czym jest czapka snapback?

Nazwa czapki snapback bierze się od sposobu jej zapinania. Na tyle każdej prawdziwej czapki z płaskim daszkiem znajduje się plastikowy pasek, którym możesz dopasować jej rozmiar. Z tego powodu rozmiar nie jest wyznacznikiem przy kupnie tego rodzaju czapki, gdyż to zamknięcie sprawia, że jeden rozmiar pasuje każdemu.

Strapback

W SkateProznajdziesz również czapki strapback. Strapback jest podobny do snapback. Obie czapki można regulować, lecz różnica tkwi w sposobie regulacji. Strapback regulujesz skórzanym lub parcianym paskiem na tyle czapki, natomiast snapback regulowany jest przy użyciu plastikowego paska (jak opisane powyżej).

W skateparku z czapką snapback na głowie

Czapka snapback to praktycznie nieodzowny element garderoby skatera. Nie tylko dopełnia wygląd, lecz również unikasz dzięki niej oślepienia przez słońce w trakcie jazdy w skateparku. Pamiętaj, by zmienić czapkę na kask w czasie grindów i slidów na rampach, railach i innych obiektach. Nasze czapki mają prosty design i świetny wygląd, pasujący do każdego stroju.

Czapki snapback - od baseballu do hip-hopu

Czapki snapback pojawiły się w latach 50., gdy amerykańscy zawodnicy baseballu zaczęli używać czapek jako część ich strojów do gry. Gdy dopasowane czapki zdobyły popularność, to snapbacki odeszły w cień. Rozmiar czapek początkowo był oparty na rozmiarach kapeluszy, lecz w latach 80. i 90. coś się zmieniło w designach i popularności czapek z daszkiem snapback. Rozwój kultury hiphopowej i używanie czapek z płaskim daszkiem w modzie hiphopowej w czasie tych dekad zwiększyły ich popularność, wprowadzono jeden rozmiar pasujący wszystkim dzięki regulowanemu paskowi z tyłu czapki. Wiele osób pamięta serial komediowy "Bajer z Bel Air" z Willem Smithem, który często miał na głowie czapkę snapback oraz strapback.

Pod koniec lat 90. czapki snapback straciły trochę na popularności, lecz dzięki znanym raperom jak Chris Brown, Kanye West oraz Jay-Z, którzy często je noszą, trend ten się odwrócił i znowu stały się modne.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki