×
Menu

Kamizelki ratunkowe

Kamizelka ratunkowa podtrzymuje Twoją głowę nad powerzchnią wody

Z racji tego, że trafiłeś do tej kategorii, najprawdopodobniej jesteś zainteresowany dodatkowym bezpieczeństwem dla siebie lub twoich bliskich. Bezpieczeństwo na wodzie jest bardzo ważne, a noszenie odpowiedniej kamizelki ratunkowej może okazać się kwestią życia i śmierci.

W przeciwieństwie do zwykłej kamizelki asekuracyjnej lub kamizelki chroniącej przed uderzeniami nasze kamizelki ratunkowe są zaprojektowane tak, aby unosiły Cię na powierzchni wody, nawet jeśli jesteś nieprzytomny. Jeśli zatem chodzi o różne kamizelki bezpieczeństwa, musisz wiedzieć, że kamizelka ratunkowa jest najbezpieczniejsza.

Wysokiej jakości kamizelka ratunkowa powinna posiadać dwie komory powietrzne, które są zwykle pokryte nylonem. Niektóre modele mają tylko jedną komorę powietrzną, ale zalecane są dwie.

Jedną z największych różnic między kamizelką ratunkową a kamizelką asekuracyjną jest kołnierz. Większość kamizelek ratunkowych będzie miała kołnierz wypornościowy, który utrzymuje głowę prosto i ponad wodą przez cały czas.

Niektórzy mogą również wybrać nadmuchiwaną kamizelkę ratunkową

Jeśli chcesz używać nadmuchiwanej kamizelki ratunkowej, to musisz mieć co najmniej 16 lat. Zalecamy również, abyś używał tego rodzaju kamizelki tylko wtedy, gdy umiesz pływać. Zwłaszcza jeśli wybierzesz model, który nie jest automatycznie aktywowany przy kontakcie z wodą.

Udowodnione zostało, że dzieci, których rodzice nie noszą kamizelek ratunkowych, znacznie rzadziej są chętne właśnie do zakładania kamizelek przeznaczonych dla dzieci. Konkluzja jest więc jasna, jeśli chcesz, aby twoje dziecko nosiło kamizelkę ratunkową, to musisz nosić ją samemu.

Kamizelki ratunkowe muszą być certyfikowane

Wszystkie produkty z tej kategorii są zatwierdzone przez ISO12402-4.

Kamizelki ratunkowe 100N, które znajdziesz w tej kategorii, mogą być używane w strefach przybrzeżnych. Kamizelki spełniają minimalne wymagania dotyczące kamizelek ratunkowych, które zapewnią użytkownikowi minimum 10 kg "pływalności". Produkty 100N są odpowiednie do uprawiania sportów wodnych, takich jak spływy kajakowe, narty wodne i inne. Mogą być używane przez dorosłych i dzieci.

Zaletą kamizelki ratunkowej 100N jest to, że jest bardzo lekka i zapewnia dużą mobilność.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki