×
Menu

Ośki do hulajnogi

  Filtr
Marki
Długość osi

Warto wiedzieć

Ośki do hulajnogi wyczynowej dostępne są w różnych wariantach.

Znajdziesz tutaj zamienne ośki, jeśli Twoje oryginalne śruby się zużyły lub najzwyczajniej w świecie pękły.

Zadaniem ośki jest połączenie kółek z hulajnogą w sposób trwały i zapewniający odpowiednią prędkość zestawu.

Najczęściej stosowanym materiałem jest stal i aluminium. Stal jest mocniejsza a aluminium lżejsze, więc idealna ośka do hulajnogi wyczynowej zależy od indywidualnych preferencji i stylu jazdy użytkownika.

Ośki do hulajnogi są dostępne ze śrubą i nakrętką lub ze zintegrowanym gwintem. Długość i średnica ośki tez jest różna, niektóre rozmiary są dopasowane do poszczególnych marek, na przykład widelce firm Ethic i District są kompatybilne z rozmiarem 85 mm. Standardowa średnica ośki to 8 mm, lecz są również dostępne modele o średnicy 6 mm, 10 mm i wszystko co pomiędzy tymi rozmiarami.

Ośka jest do przedniego i tylnego kółka. Gdy kupujesz ośkę do tylnego koła ważnym jest, aby średnica i długość ośki pasowała do decku/blatu, natomiast gdy kupujesz ośkę do przedniego kółka ważne jest, aby pasowała do widelca.

Pegi można montować na ośkach

Większość pegów można dopasować, aby pasowały do praktycznie każdego decku - wszystko przy użyciu podkładek i długich osiek.

Rozmiar ośki zależy ilości pegów, jakie chcesz zainstalować na każdej ośce oraz typu decku i widelca w zestawie.

Dobrym pomysłem jest zmierzenie starej ośki przed zakupem nowej, aby mieć pewność, że kupujesz prawidłowy rozmiar. Przeczytaj więcej o rozmiarach śrub oraz o tym, jakie modele pasują do jakiego decku na stronie z opisem produktu. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie Twojego zestawu hulajnogi wyczynowej, nie wahaj się i zadzwoń do nas.

Po więcej informacji i szczegółów technicznych o ośkach do hulajnóg wyczynowych kliknij tutaj.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki