×
Menu

Ośki do hulajnogi

  Filtr
Marki
Długość osi

Warto wiedzieć

Ośki do hulajnogi wyczynowej dostępne są w różnych wariantach.

W tym miejscu znajdziesz zamienne ośki do hulajnóg, jeśli oryginalne śruby w Twoim sprzęcie uległy wygięciu lub złamaniu. Zadaniem ośki jest skuteczne połączenie kółka z hulajnogą przy zachowaniu odpowiedniej szybkości obrotu. Ośki występują z przodu i z tyłu hulajnogi - przednie ośki nazywane są również ośkami do widelca.

Ośki wykonuje się przede wszystkim ze stali lub aluminium. Stal jest bardziej wytrzymała, podczas gdy aluminium jest lżejsze - wybór ośki zależy więc od indywidualnych preferencji i stylu jazdy użytkownika.

Jaki rozmiar mają ośki do hulajnogi?

Ludzie często zastanawiają się, jaki rozmiar ośki jest im potrzebny. Standardowy rozmiar ośki to 8 mm. Zdarzają się jednak również ośki o średnicach 6 i 10 mm. Dobrym pomysłem jest zmierzenie średnicy i długości swojej starej ośki przed zakupem nowej - dzięki temu upewnisz się, że wybierasz właściwy rozmiar.

Przy kupowaniu ośki do tylnego kółka istotne jest, by upewnić się, że średnica i długość ośki pasuje do posiadanego decku. W przypadku przedniej ośki istotna jest z kolei kompatybilność z widelcem. By dowiedzieć się więcej na temat doboru osiek pod widelec i deck, sprawdź nasz poradnik Kupowanie Osiek do Hulajnogi.

Na ośkach można zamontować pegi

Większość pegów z wykorzystaniem odpowiednich osiek i spacerów można zamontować na dowolnym decku. Kiedy kupujesz pegi, niekiedy do zestawu dołączane są ośki, które pozwolą Ci na ich skuteczny montaż. Wymagana długość ośki jest zależna od tego, ile pegów chcesz na niej zamontować oraz jakiego decku i widelca używasz.

Sprawdź naszą ofertę Pegów do Hulajnogi Wyczynowej - występują one w wielu różnych stylach i rodzajach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je pod swoją ośkę.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki