×
Menu

Cruiser board i Deskorolka cruiser

Warto wiedzieć

Jaka jest różnica między cruiser deskorolką (cruiser board) i zwykłą deskorolką

Cruiser board jest połączeniem klasycznej deskorolki i longboarda i zazwyczaj nie jest większy od standardowej deskorolki. Kształt, który posiada cruiser deskorolka jest często inspirowany deskorolkami z lat 70-tych, a trucki i kółka bardzo przypominają te z longboardu. To połączenie daje zwrotną i poręczną deskę do codziennej jazdy. Poza tym, cruisery są nie tylko wygodnym środkiem transportu w mieście, ale także modnym, lifestylowym dodatkiem.

Lekko podniesiony tył cruisera, tzw. kick tail, kształtem przypomina klasyczną deskorolkę. Z drugiej strony, trucki są większe niż w klasycznej deskorolce. Kółka są często większe i bardziej miękkie, co pozwala na szybszą jazdę i większą przyczepność. Gumki w truckach są bardzo elastyczne, co daje możliwość wykonywania płynnych zwrotów i manewrów.

Od deskorolki do cruisera

Historia deskorolki zaczyna się na przełomie lat 40-tych i 50-tych, gdy deski robiło się samemu w domu, przykręcając kółka i trucki z wrotek do kawałka deski. Pierwsze komercyjnie produkowane deski powstały w Kalifornii w sklepie ze sprzętem dla surferów. Deskorolki sprzedawano surferom, którzy chcieli surfować po ulicach, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalały na zabawę na otwartym morzu.

Dopiero w latach 70-tych producenci wpadli na pomysł wykorzystania poliuretanu przy produkcji kółek do deskorolki. Ten wynalazek znacząco wpłynął na jakość deskorolki. Popularność deskorolek wzrosła skokowo, a wielu producentów deskorolek zaczęło eksperymentować z materiałami do wykonania blatów i rozmiarami kółek, trucków, itp. Na rynku pojawiły się blaty z aluminium, włókna szklanego i innych rodzajów plastiku. Niedawno deskorolki typu mini cruiser odzyskały popularność, marek takich jak Penny, Stereo Vinyl Cruiser czy Globe, które produkują plastikowe deski. Sprawdź nasze kategorie plastikowe deskorolki cruiser i drewniane deskorolki cruiser, w zależności od tego, na czym masz ochotę jeździć.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki