MENU
×

Deskorolki Cruiser

Czym różni się cruiser od deskorolki?

Deskorolka Cruiser jest połączeniem klasycznej deskorolki i longboarda, generalnie nie jest większa od standardowej deskorolki. Kształt cruiserów jest często inspirowany deskorolkami z lat 70, a trucki i kółka bardzo przypominają te z longboardu. To połączenie daje zwrotną i poręczną deskę do codziennej jazdy. Poza tym, cruisery są nie tylko wygodnym środkiem transportu w mieście, ale modny, lifestylowym dodatkiem.

Lekko podniesiony tył cruisera, tzw. kick tail kształtem przypomina klasyczną deskorolkę. Z drugiej strony, trucki są większe niż w klasycznej deskorolce. Kółka są większe i bardziej miękkie, co pozwala na szybszą jazdę i większą przyczepność. Gumki w truckach są bardzo elastyczne, co daje możliwość płynniejszej i zwrotniejszej jazdy.

Od deskorolki do cruisera

Historia deskorolki zaczyna się na przełomie lat 40-tych i 50-tych, gdzie deski robiło się samemu w domu, przykręcając kółka i trucki z wrotek do kawałka deski. Pierwsze komercyjnie produkowane deski powstały w Kalifornii i trafiały do sklepów dla surferów. Deskorolki sprzedawano surferom, którzy chcieli surfować po ulicach, gdy warunki nie pozwalały na zabawę na otwartym morzu.

Dopiero w latach 70-tych producenci wpadli na pomysł wykorzystania poliuretanu przy produkcji kółek do deskorolki. Ten wynalazek znacząco wpłynął na rozwój deskorolki i na wzrost jej popularności. Wielu producentów deskorolek zaczęło eksperymentować z materiałami i rozmiarami różnych części. Blaty z aluminium, włókna szklanego i inne wynalazki pojawiały się na rynku. Ostatecznie największą popularność, głównie dzięki niezawodności, lekkiej wadze i wytrzymałości, zyskały deskorolki plastikowe, a prym wiodły marki takie jak Penny, Stereo Vinyl Cruiser czy Globe. Sprawdź nasze kategorie plastikowe deskorolki cruiser i drewniane deskorolki cruiser, w zależności od tego, na czym masz ochotę jeździć.

';