×
Menu

Kółka do Fiszek i Cruiserów

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica koła
Twardość kół
Szerokość kółka
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Kółka do cruisera zapewnią Ci płynniejszą jazdę

Kółka do deskorolki typu cruiser zostały zaprojektowane tak, abyś mógł bez wysiłku jeździć po mieście. W porównaniu z kółkami do deskorolek, kółka cruiser i kółka do fiszki są większe i bardziej miękkie, zapewniając płynną jazdę nawet na nierównych powierzchniach. Te bardziej miękkie i większe kółka zapewnią Ci większą prędkość i doskonałą przyczepność.

Dla początkujących używanie kółek do deskorolek typu cruiser może być dobrym sposobem na rozpoczęcie nauki jazdy na desce. Uważa się je za łatwiejsze do opanowania niż kółka do deskorolki, a nauka jazdy na nich może być dobrym wstępem do rozpoczęcia przygody ze skateparkiem.

Zarówno koła do cruiserów, jak i do penny boardów są wykonane z poliuretanu. Możesz zauważyć, że niektóre kółka do fiszek i cruiserów są oznaczone jako SHR. Jest to skrót od Super High Rebound, nadający kółkom bardziej sprężyste odczucia.

Jaki rozmiar kół do cruisera jest mi potrzebny?

Średnica kół, której potrzebujesz, zależy w dużej mierze od wielkości blatu. Im dłuższy blat, tym większe powinny być koła. Chociaż możliwe jest zastosowanie mniejszych kół przy dłuższym blacie, nie zapewni to najlepszych wrażeń z jazdy.

Ważne jest także, aby zdecydować o kształcie kół. W przypadku kół typu cruiser i penny możesz wybrać pomiędzy dwoma wariantami: ostro zakończonym (sharp-lip) i zaokrąglonym (round-lip). Koła ostro zakończone zapewnią Ci najlepszą przyczepność, natomiast koła z okrągłą wargą są doskonałe do jazdy carvingowej.

Ostatecznie dobór kół zależy od wagi skatera i jego osobistych preferencji. Podobnie jak koła do skateboardingu i longboardingu, mierzone są one w skali durometrowej, gdzie im twardsze koło, tym wyższa liczba.

Potrzebujesz innych kółek? Zobacz naszą ofertę Kółek do Deskorolek i Longboardów.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki