×
Menu

Kółka do fiszek i cruiserów

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica koła
Twardość kół
Szerokość kółka

Kółka do Fiszki i kółka Cruiser kluczem do komfortowej jazdy

Kółka do deskorolek typu cruiser są zaprojektowane z myślą o komfortowej, bezwysiłkowej jeździe po mieście. W porównaniu do standardowych kółek deskorolkowych, kółka do pennyboardów i cruiserów są większe i bardziej miękkie, co ułatwia jazdę po nierównych nawierzchniach. Zapewniają poza tym świetną przyczepność i szybkość.

Kółka cruiser mogą być świetnym sposobem na rozpoczęcie przygody z deską. Są one łatwiejsze w kontroli od standardowych kółek deskorolkowych, a podstawowa nauka jazdy stanowi dobre wprowadzenie, zanim wyruszy się na skatepark.

Zarówno kółka cruiser, jak i kółka do fiszki produkuje się z poliuretanu. Być może zwrócisz uwagę, że na niektórych kółkach widnieje oznaczenie SHR. To skrót od "Super High Rebound", co oznacza, że kółka mają wyjątkwowo wysoki współczynnik odbijalności.

Jakiego rozmiaru kółek potrzebuję do mojego cruisera?

Średnica kółek w dużej mierze zależy od rozmiaru posiadanego przez Ciebie decku. Im dłuższy deck, tym większe powinny być kółka. Chociaż możliwy jest montaż niewielkich kółek w długim decku, na pewno nie będzie to optymalnie komfortowe rozwiązanie.

Warto również zastanowić się nad kształtem kółka. Kółka do fiszki i kółka cruiser występują w dwóch wariantach: ostro zakończonym (sharp-lip) i zaokrąglonym (round-lip). Ostro zakończone kółka oferują najlepszą przyczepność, podczas gdy zaokrąglone stanowią optymalny wybór do carvingu.

Wreszcie, kółko powinno być dopasowane do wagi i indywidualnych preferencji użytkownika. Podobnie jak w tradycyjnych kółkach deskorolkowych ważnym elementem jest twardość kółka. Im wyższy numer, tym z twardszym kółkiem mamy do czynienia.

Potrzebujesz kółek do innego rodzaju desek? Sprawdź naszą ofertę Kółek do Deskorolek i Kółek do Longboardów.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki