×
Menu

Kaski do Sportów Wodnych

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Regulowany rozmiar

Warto wiedzieć

Kask do sportów wodnych to podstawa bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, jaki sport wodny uprawiasz, bezpieczeństwo głowy jest kluczowe. Kaski do sportów wodnych wykonane są zwykle z hardshellu i wysokiej jakości pianki EVA, by poradzić sobie z intensywnością i niebezpieczeństwem, jakie są nieodłącznymi elementami większości wodnych dyscyplin.

Kaski wakeboardowe nie różnią się od tych używanych przez kitesurferów czy amatorów jazdy na nartach wodnych. Wszystkie mają zbliżoną konstrukcję i pełnią tę samą funkcję.

Wiele osób pyta, czy może używać swojego kasku rowerowego albo deskorolkowego podczas uprawiania sportów wodnych. Chociaż wyglądają podobnie, tego typu kaski nie są na ogół wystarczająco wytrzymałe, by poradzić sobie z siłami, do jakich dochodzi podczas wypadków np. podczas pływania na wake. Niektóre kaski do sportów wodnych posiadają również specjalne osłonki na uszy, które zapewniają dodatkowy poziom ochrony.

Kaski do sportów wodnych, niezależnie od tego, czy zostały stworzone z myślą o kitesurfingu, wakeboardingu czy pływaniu na nartach wodnych, muszą przejść rygorystyczne testy, które potwierdzą, że spełniają wymagane standardy. Wszystkie modele, które mamy w ofercie, posiadają certyfikat EN 1385, co oznacza, że zostały dopuszczone do użytku w sportach wodnych.

Jak wybrać kask na wakeboard?

NaJwiększą popularnością na rynku cieszą się prawdopodobnie kaski wakeboardowe. Jako że pływanie na wake jest bardzo intensywnym sportem, kaski muszą być przystosowane do dużych przeciążeń, do jakich dochodzi podczas jego uprawiania.

By być właściwie chronionym, należy upewnić się, że kask jest właściwie dopasowany. Powinien ściśle przylegać do głowy, nie może jednak być za ciasny. Wiele kasków posiada regulowany pasek, który pozwala dostosować ich dopasowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź nasz poradnik Jak Nosić Kask.

Innym elementem ochronnym, w który powinieneś się zaopatrzyć, jeśli zamierzasz uprawiać wakeboarding, jest Kamizelka Impaktowa.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki