×
Menu

Kaski do sportów wodnych

Warto wiedzieć

Kask do sportów wodnych, potrzebujesz go również w wodzie

Istnieje wiele korzyści z noszenia kasku. Przede wszystkim zależy to od rodzaju sportu, do którego jest przeznaczony, aczkolwiek zawsze lepszym rozwiązaniem jest używanie kasku niż nie. Bez względu na to, czy uprawiasz wakeboarding, kajakarstwo, narciarstwo wodne, zawsze jest bardzo ważne, aby twoja głowa była dobrze chroniona. W tym celu zapewniamy wiele ciekawych rozwiązań.

Podczas wyboru odpowiedniego kasku do uprawiania sportu, musisz wziąć pod uwagę trzy rzeczy, a mianowicie:

  • Musisz znaleźć odpowiedni rodzaj kasku dla twojego sportu,
  • Następnie musisz prawidłowo zmierzyć obwód swojej głowy,
  • Ostatnią rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, to certyfikat bezpieczeństwa (wszystkie nasze kaski posiadają taki certyfikat).

Kask na wakeboard

Kask wakeboardowy jest standardowy. Skorupa jest twarda i posiada wewnętrzną powłokę z miękkiego polistyrenu. Dzięki temu kask jest bardzo odporny i ma zdolności tłumiące uderzenia.

Kaski do wakeboardu są podobne do tych rowerowych, ponieważ ich skorupa obejmuję czubek i tył głowy, a także czoło. Dopasowanie kasku jest możliwe za pomocą paska pod brodą. Zwykle kask ten nie zakrywa i nie chroni twarzy, szyi ani uszu.

Zwróć uwagę na certyfikat

Jest to bardzo ważne, ponieważ nie wszystkie kaski są certyfikowane. Wiadome jest, że wszystkie kaski zapewniają pewien stopień bezpieczeństwa, jednak kaski z certyfikatem przechodzą naprawdę rygorystyczne testy, które mają na celu wyciągnięcie z nich jak najwięcej. Jeśli kupisz kask z naszego sklepu, możesz być pewien, że przeszedł on wyżej wspomniane testy i jest certyfikowany.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki