×
Menu

Wsporniki Kierownicy BMX typu Front Load i Top Load

  Filtr
Kolory
Marki
Typ wspornika/Długość
Wysokość trzonu
Średnica wspornika
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Znaczenie wsporników kierownicy BMX

Zadaniem wspornika w rowerze BMX jest połączenie kierownicy z widelcem. To we wsporniku wytwarza się kompresja, która utrzymuje oba elementy bezpiecznie razem. Wybór wspornika BMX może znacząco wpłynąć na Twoje czucie przedniej części roweru. Wsporniki występują w różnych wariantach długości i wysokości. Zmiana któregoś z tych czynników może wpłynąć na to, jak stabilny i responsywny będzie rower.

Jakiego rozmiaru wspornika potrzebuję?

Gdy zastanawiasz się nad rozmiarem wspornika kierownicy BMX, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na jego długość (zasięg) oraz wysokość (wznios).

Zasięgiem w przypadku wsporników BMX nazywamy odległość od środka otworu na widelec do środka zacisku kierownicy. Popularnym rozwiązaniem jest zasięg 50 mm. Dłuższe wsporniki zapewnią większą stabilność, podczas gdy krótsze będą bardziej responsywne.

Wznios wspornika to inaczej wysokość, na jakiej montuje się kierownicę w stosunku do centralnej części wspornika. Wpływa on na to, jak wysoko lub nisko będzie zamontowana kierownica. Zazwyczaj wybór zamyka się w zakresie 8-36 mm. Wybór wzniosu wspornika zależy w dużej mierze od preferencji i tego, w jakiej pozycji jeździ Ci się najwygodniej.

Wspornik Top Load VS Wspornik Front Load

Wspornik kierownicy w rowerze BMX można zamontować na 2 sposoby - w systemie front load lub top load. W systemie top load kierownicę montuje się do przedniej, wysuniętej części wspornika. Często wybierają go wyżsi riderzy, ponieważ pozwala on na umieszczenie kierownicy w większej odległości od rowerzysty.

W systemie top load kierownicę montuje się od góry wspornika. Wsporniki top load są wyższe od wsporników front load. Wybierz wspornik top load, jeśli lubisz mieć kierownicę umieszczoną nieco wyżej.

Pamiętaj! Wybierając wspornik, upewnij się. że ma on tę samą średnicę, co Twoja kierownica. Informację o tym znajdziesz w specyfikacji produktu. Kierownice BMX występują w dwóch rozmiarach: 22,2 mm (regular) oraz 25,4 mm (oversized).

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki