×
Menu

Spodenki Ochronne na Deskorolkę

  Filtr
Rozmiar

Jeźdź bezpiecznie dzięki spodenkom ochronnym

Spodenki ochronne są stworzone po to, by chronić Twoje biodra, kość ogonową i okolice pośladków. Mają one długość standardowych szortów, w wymagających tego miejscach posiadają jednak specjalną wyściółkę, która ma na celu pochłanianie energii uderzeń podczas upadków. Zakładane pod ubranie chronią nie tylko przed bólem dzień po treningu, lecz także przed bardziej poważnymi kontuzjami.

Noszenie spodenek ochronnych szczególnie zaleca się początkującym skaterom, chociaż przydają się one przy każdym rodzaju jazdy, który niesie za sobą ryzyko wylądowania na tylnej części ciała - chociażby przy jeździe na rampach. Spodenki ochronne na deskorolkę to bardzo uniwersalny sprzęt, z którego można korzystać także podczas uprawiania innych sportów, np. jazdy na rolkach lub hulajnodze wyczynowej.

Sztywne lub elastyczne ochraniacze - kwestia preferencji

Spodenki ochronne występują w wielu różnych stylach i wariantach. Twardsze, sztywne ochraniacze zazwyczaj mają bardziej odporną wyściółkę wykonaną z wytrzymałej pianki EVA. Zapewnia to optymalną ochronę przy mocnych uderzeniach. Cieńsze ochraniacze oferują za to większą elastyczność, za to niższy poziom ochrony

Poza tym wszyscy wiemy, że sesja na skateparku może się wiązać z naprawdę niemałym wysiłkiem. Dlatego wiele marek projektuje swoje spodenki tak, by były oddychające i skutecznie pochłaniały wilgoć.

Spodenki ochronne to tylko jeden z elementów ubioru ochronnego, które powinieneś nosić podczas jazdy na desce. Dla optymalnej ochrony głowy sprawdź naszą ofertę Kasków na Deskorolkę.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki