×
Menu

Gogle narciarskie

  Filtr
Marki
Rozmiar twarzy
Typ pogody
Zamienna soczewka

Warto wiedzieć

Znaczenie noszenia gogli narciarskich

Para gogli narciarskich jest ważną częścią stroju na stoku narciarskim. Element ten chroni oczy przed różnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak słońce, śnieg, mgła oraz wiatr, a także szkodliwym promieniowaniem UV. Inną pożądaną korzyścią płynącą z noszenia gogli, jest utrzymywanie stałej temperatury ciała w chłodniejszych warunkach. Najlepsze gogle narciarskie posiadają właściwości przeciwmgielne, są wyposażone w oddychającą piankową wyściółkę i dają możliwość wymiany soczewek w zależności od warunków pogodowych.

Jaki kolor soczewek do gogli powinienem wybrać?

Ciemniejsze soczewki z reguły przepuszczają mniej światła, więc świetnie nadają się do ograniczania promieni słonecznych. Jaśniejsze kolorowe soczewki wpuszczają więcej światła, co jest korzystne w ciemniejsze, pochmurne dni. Poza charakterystycznym kolorem, każda soczewka ma określaną procentowo ocenę VLT (przepuszczalność światła widzialnego). Im niższy VLT-%, tym mniej światła zostanie wpuszczone do soczewki, co świetnie sprawdzi się w bardziej słoneczne dni. Im wyższy VLT-%, tym więcej promieni wchodzi przez szkło, co jest optymalne w pochmurne i śnieżne dni.

Niektóre gogle są wyposażone w wymienne soczewki, dzięki czemu można lepiej dopasować swój sprzęt do warunków pogodowych. Wiele modeli z naszej oferty posiada w zestawie drugą, bezpłatną soczewkę.

Czy gogle narciarskie i snowboardowe mają takie same właściwości?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Niezależnie od tego, czy Twoje gogle narciarskie pochodzą od marki produkującej sprzęt na narty, czy na snowboard, charakteryzują je takie same właściwości. Wiele marek nie określa dyscypliny w specyfikacjach swojego sprzętu, więc możesz oprzeć swój wybór na innych cechach, takich jak design, kolor i jakość gogli.


Aby uzyskać więcej przydatnych informacji na temat kupowania gogli narciarskich, odwiedź Przewodnik po Goglach Narciarskich i Śniegowych

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki