MENU
×

Wosk do Deskorolki

Skate Wax - dla płynnego wykonywania slide'ów i grindów

Wosk do deskorolki pomaga łatwiej wykonywać slide'y i grindy. Wcierasz wosk w powierzchnię, na której będziesz wykonywał triki lub w spód deskorolki, by zmniejszyć tarcie. Używanie wosku zmniejsza tarcie przez wypełnienie przerw i dziur w twardych powierzchniach, dzięki czemu łatwiej nauczyć się trików bez upadków.

Doświadczeni skaterzy używają skateboard wax

Skateboard wax jest często używany przez doświadczonych zawodników, którzy chcą polepszyć swoje umiejętności slidingu i grindingu na rampach czy railach. Wiele jest metalowych rurek ławkach, schodach czy w skateparkach, na których możesz wykonywać na desce slide'y i grindy, lecz te metalowe obiekty często mają nierówną nawierzchnię. Aby je trochę wygładzić, stosuje się skate wax. Wykonywanie slidingu i grindingu staje się łatwiejsze na bardziej gładkiej nawierzchni, a ryzyko upadku jest trochę mniejsze.

Niektórzy są przeciwko używaniu wosku, ponieważ według nich to nie jest hardcorowe; może faktycznie nie jest, lecz dla niektórych sliding jest bardziej zabawny niż jego niewykonywanie, więc dla tych osób skate wax może być przydatny w trakcie jazdy.

Uważaj na śliskie raile w skateparku

W czasie wizyty w skateparku, gdzie chcesz użyć wosku, zazwyczaj rozsądnie jest sprawdzić raile przed nałożeniem wosku. Może być tak, że raile już są mocno nawoskowane, przez co stają się dużo bardziej śliskie niż Ci się wydaje, co zwiększa ryzyko upadku. Ważne jest sprawdzenie miejscówki przed jazdą na całego. Zacznij spokojnie, na luzie. Gdy wyczujesz jaki jest poślizg, możesz zaszaleć.

Skate Wax jest dostępny w różnych designach, zapachach i kolorach w zależności od producenta, ich cecha wspólną jest to, że możesz go zawsze ze sobą zabrać, wkładając do torby czy plecaka.

Znajdź swój wosk do deskorolki w sklepie SkatePro

Skate wax produkowany jest przez wiele popularnych firm, jak Spitfire oraz Baker, dostępne są również wersje biodegradowalne z woskiem organicznym, np. od firmy Butta. Jeśli szukasz wosku do deskorolki, to SkatePro jest odpowiednim miejscem.

To, co mogło być frustrującym doświadczeniem, może potencjalnie stać się jednym z tych dni, gdy udaje Ci się wylądować wiele różnych trików. By być fair w stosunku do innych zawodników w skateparku i innych miejscach, miej na uwadze stare powiedzenie Pana Miyagi:

Wax on, wax off.

';