×
Menu

Rękawice Narciarskie i Rekawice Śniegowe

  Filtr
Marki
Rozmiar
Płeć
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 3

Rękawice narciarskie zapewnią ciepło Twoim palcom

Para porządnych rękawic narciarskich jest niezbędna, by chronić Twoje dłonie przed mrozem podczas jazdy na nartach. Zmarznięte, wilgotne palce nie pozwolą Ci zbyt długo wytrzymać na stoku. Najważniejszymi czynnikami, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze rękawiczek narciarskich, są wodoodporność i izolacja termiczna. Rękawic śniegowych można używać zarówno do jazdy na nartach czy snowboardzie, jak i podczas bitew na kule śnieżne czy po prostu w trakcie mroźnych, zimowych spacerów.

Rękawiczki z jednym palcem, czy klasyczne?

Rękawiczki z jednym palcem są na ogół cieplejsze, ponieważ Twoje palce wzajemnie się ogrzewają, kiedy są blisko siebie. Klasyczne rękawiczki również mogą być bardzo ciepłe, a dzięki osobnym przestrzeniom na każdy palec oferują większą swobodę ruchów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci np. zawiązać buty lub pomóc dzieciom w zapinaniu kombinezonu. Dla prawdziwych zmarzluchów, którym nie szkoda poświęcić swobody ruchów, dobrym wyborem będą rękawice narciarskie z jednym palcem.

Inne cechy zimowych rękawic

Zewnętrzna część rękawic narciarskich jest przeważnie wykonana z nylonu lub, jak w przypadku wielu modelów klasy premium, skóry, która oferuje świetną izolację cieplną i wytrzymałość, o ile została poddana odpowiednim procesom w trakcie produkcji. Rękawice trójpalczaste to rozwiązanie pośrednie między klasycznymi a jednopalczastymi rękawiczkami, które oferują jednocześnie zalety obu tych rodzajów. Innymi dodatkami stosowanymi w niektórych modelach są np. specjalne nakładki umożliwiające korzystanie z ekranów dotykowych, zapinane kieszonki czy wbudowane systemy ogrzewające. Dobrze dobrana para rękawic narciarskich zapewni Ci ciepło i poprawi Twoją wydajność. Rękawiczki powinny być dobrze dopasowane i wygodne, zapewniając odpowiednią ilość miejsca, byś mógł swobodnie wyprostować palce.

Jeśli szukasz także innych części ubioru odpowiedzialnych za zachowanie ciepła na stoku, sprawdź naszą ofertę Skarpet Narciarskich oraz Bielizny Termoaktywnej.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki