×
Menu

Rolki damskie

Męskie|Damskie|Dzieci
  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
Średnica koła
Poziom umiejętności

Warto wiedzieć

Rolki damskie na każdy gust

Tutaj znajdziesz rolki dziewczęce oraz kobiece w różnych wzorach oraz o różnym przeznaczeniu. W naszej ofercie posiadamy rolki przeznaczone do jazdy miejskiej, rekreacyjnej oraz treningowej, dostępne w szerokiej ofercie kolorów oraz wzorów. W SkatePro na pewno znajdziesz rolki, które spełnią twoje oczekiwania techniczne oraz wizualne.

Rolki z mniejszymi kółkami

Mniejsze kółka doskonale nadają się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na rolkach lub dla osób, które preferują jazdę na krótkie dystanse.

  • Polecamy kółka o średnicy 80-84 mm dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych, oraz osób preferujących jazdę miejską.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z rolkarstwem, dobrym pomysłem jest jazda na mniejszych kółkach. Poprzez wybór mniejszych kółek, środek ciężkości rolek znajduje się bliżej podłoża, co zapewnia lepszą sterowność oraz łatwość utrzymania równowagi. Jeśli planujesz używanie rolek jako środek transportu po mieście, mniejsze kółka będą doskonałym wyborem. Kółka o mniejszej średnicy sprawiają, że wykonanie skrętu oraz hamowanie jest bardzo łatwe i szybkie, co ma duże znaczenie podczas jazdy w dynamicznym ruchu miejskim.

Rolki dla dziewczyn: pomyśl o fitnessie

Większe kółka doskonale nadają się do jazdy treningowej na większe odległości oraz jazdy fitnesowej. Dzięki większej średnicy jazda będzie szybsza i nie będzie wymagała dużego wysiłku, aby utrzymać szybkość. Dzięki temu jazda na dłuższych dystansach będzie bardziej komfortowa.

  • Polecamy kółka o średnicy 84-90 mm, a jeśli celujesz w wysokie prędkości, nawet kółka o średnicy 110 mm.

Masz wątpliwości, czy wybrane kółka nie są za duże? Jeśli nie jeździłeś na rolkach przez wiele lat, a rozważasz używanie swoich rolek w celach treningowych, dobrym pomysłem jest wybór kółek o średnicy 90 mm. Takie kółka wymagają dość dobrej równowagi, ponieważ środek ciężkości rolek znajduje się dość wysoko. Trochę praktyki sprawi, że na pewno poradzisz sobie z jazdą na większych kółkach, które zapewnią szybkość, łatwość jazdy na większe dystanse oraz poprawę twoich umiejętności.

Czy istnieje różnica pomiędzy rolkami dla dziewczyn a rolkami unisex?

Jeśli model rolek pasuje do twojej stopy, czujesz, że stopa wygodnie umieszczona jest w bucie, spokojnie możesz wybrać model męski lub unisex. Generalnie nie ma dużej różnicy pomiędzy rolkami dla kobiet a rolkami dla mężczyzn, z wyjątkiem wyglądu rolek. Niemniej jednak niektórzy producenci oferują inne modele dla dziewczyn oraz inne modele dla mężczyzn ze względu na różnicę w anatomii stóp. W tym przypadku rolki damskie i męskie różnią się szerokością, kształtem oraz wysokością cholewki buta:

  • Rolki damskie są węższe w porównaniu do rolek męskich ze względu na to, że kobiety mają zazwyczaj drobniejsze stopy od mężczyzn. But rolek damskich jest nie tylko węższy, ale również kształtem dopasowany do kobiecej anatomii, co zapewnia idealne dopasowanie. Jeśli jednak posiadasz szerokie stopy, dobrym pomysłem jest wybór rolek z linii męskiej.
  • Cholewka rolek damskich jest niższa niż cholewka rolek męskich ze względu na to, że u dziewczyn łydki znajdują się niżej niż u mężczyzn. Z tego względu, jeśli zdecydujesz się na wybór rolek męskich, zwróć uwagę czy cholewka jest odpowiednio dopasowana do twojej nogi. Cholewka nie powinna bardzo naciskać na twoje łydki, ponieważ utrudni to zapięcie klamer buta. Jeśli jednak cholewka dobrze umieszczona jest na nodze, spokojnie możesz cieszyć się jazdą na rolkach męskich.

Pamiętaj, że rolki męskie są większe od rolek damskich, z tego względu, jeśli zdecydujesz się na zakup rolek męskich, wybierz rolki o rozmiar mniejsze. Na przykład, jeśli podczas wyboru rolek damskich zdecydowałabyś się na rozmiar 41, wybierając model unisex wybierz rozmiar 40.

Szyny rolek damskich

Nie musisz przywiązywać dużej uwagi do szyny rolek, chyba że jesteś bardzo doświadczonym rolkarzem i zależy Ci na usprawnieniu czasu jazdy lub jeśli ważysz więcej niż 80 kg.

Większość rolek damskich oraz unisex posiada szynę wykonaną z aluminium. Niektóre szyny wykonane są również z kompozytu - połączenia różnych materiałów. Szyny aluminiowe są bardziej wytrzymałe niż szyny kompozytowe. Aluminium zapewnia lepszą sztywność, lepsze przeniesienie mocy, lepszą stabilność oraz szybkość. Szyna kompozytowa jest dość miękka, przez co twój wysiłek nie przekłada się tak dobrze na szybkość jak podczas jazdy na szynie aluminiowej. Jeśli ważysz ponad 80 kg, zdecydowanie polecamy wybrać szynę aluminiową.

Jeśli nadal masz pytania lub wątpliwości odnośnie wyboru odpowiednich rolek, przeczytaj nasz przewodnik zakupu rolek.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki