MENU
Rolki
Warto wiedzieć
Filtr
 Cena
 Marki
 Rozmiar buta Średnica koła
 Materiał szyny
 Rodzaj buta

Rolki damskie

Męskie|Damskie|Dzieci
Filtr »

Tutaj znajdziesz damskie rolki fitness od rozmiaru 35 w górę. Większość rolek w tej kategorii to rolki rekreacyjne i nadają się dla początkujących i śreniozaawansowanych. Rolki rekreacyjne dla kobiet świetnie nadają się do jazdy treningowej, fitness, krótkich wycieczek po parku czy mieście. Wszystkie rolki w tej kategorii są dla początkujących i średniozaawansowanych. Jeśli myślisz o wszechstronnych rolkach rekreacyjnych, jest we właściwym miejscu.

Większość rolek damskich w tej kategorii posiada neutralny design, dość podobny do rolek męskich. Jednak dostępne one są w różnych wersjach kolorystycznych oraz posiadają weższy i smuklejszy but. Istnieją również rolki, które używa się z własnym butem dla jeszcze bardziej indywidualnego stylu.

Płozy i kółka w rolkach dla kobiet

Kobiece rolki inline dostępne są z szynami plastikowymi (tworzywo sztuczne) lub aluminiowymi. Szyny z tworzywa sztucznego są bardziej miękkie i dają większy opór podczas odpychania, więc trzeba się troszkę więcej napracować żeby płynnie jeździć. Szyna aluminiowa jest sztywniejsza, co daje większą stabilność podczas jazdy i ułatwia nabieranie prędkości i płynniejsza jazdę.

Większość rolek dla kobiet w tej kategorii posiada dość duże kółka, gdyż pozwalają one na szybszą jazdę. Są w większość średnio-twarde (83-85A). Miękkie kółka sa bardziej przyczepne, jednak szybko się zużywają i są wolniejsze. Twarde kółka nadają się do jazdy agresywnej i biegowej. Są szybsze, jednak nie amrtozyją nierówności tak dobrze jak kółka miękkie.

Pamiętaj, że - całkowicie darmowo - wyślemy Ci alternatywny rozmiar rolek, jeśli ten, który zamówiłeś nie odpowiada! Zwróć uwagę na nasze przewodniki dobierania rozmiarów.