×
Menu

Trucki Surfskate

Jak działają Trucki Surfskate?

Trucki Surfskate to bez wątpienia najważniejszy element deski surfskate, ponieważ to właśnie one odpowiadają za wyjątkowe uczucie "surfowania" podczas jazdy. Trucki deskorolek surf umożliwiają wykonywanie bardzo szybkich i krótkich skrętów, co w rezultacie daje bardzo odmienne odczucia jezdne w porównaniu z truckami deskorolkowymi lub longboardowymi.

Ich konstrukcja sprawia, że skręcanie odbywa się przede wszystkim z wykorzystaniem przedniego trucka. Przednie trucki surfskate mają wyjątkową budowę - składają się ze specjalnego obrotowego elementu oraz systemu bushingów. W zależności od obranego rozwiązania niektóre trucki lepiej nadadzą się do surferskiego treningu, podczas gdy inne sprawdzą się podczas niezobowiązującej zabawy na chodniku.

Surfskating to stosunkowo nowy sport, a niemal każda marka w branży opracowuje co raz to nowe systemy trucków, co ma na celu przenieść na ulicę jak najautentyczniejsze surferskie doświadczenie.

Jak sztywno skręcone powinny być Trucki Surfskate?

Od ciebie zależy, jak mocno dokręcone będą Twoje trucki - miej na uwadze jednak, że może mieć to bardzo duży wpływ na Twoje wrażenia z jazdy. Mocno dokręcone trucki to większa pewność i stabilność. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z surfskate, zaleca się, byś na początku mocno dokręcił swoje trucki. Z czasem możesz je regularnie poluźniać. Luźniejsze trucki są bardziej responsywne i łatwiejsze w "pompowaniu". Dokręcanie i luzowanie trucków jest bardzo proste - wystarczy Ci skatetool lub zwykły klucz imbusowy.

Poszukujesz bardziej klasycznego deskorolkowego doświadczenia? Sprawdź naszą ofertę Trucków do Deskorolek i Trucków do Longboardu.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki