×
Menu

Rolki Terenowe i Rolki Nordic

Jazda w terenie z rolkami nordic

Nordic Skating to połączenie nordic walkingu, jazdy na rolkach i narciarstwa biegowego. Do nabierania pędu i utrzymania równowagi używa się kijków. Technika jest bardzo podobna do tej w narciarstwie biegowym. Rolki terenowe są dla rolkarzy, chcących wypróbować nową dyscyplinę oraz dla narciarzy, którzy chcą trenować poza sezonem zimowym. Dla bardziej ambitnych, na rynku dostępne są długie nartorolki terenowe, które lepiej oddają ducha narciarstwa biegowego. Jazda na rolkach nordic ma wiele zalet. Poza możliwością jazdy w terenie, w którym zazwyczaj nie da się jeździć na rolkach, nordic skating jest bardzo efektywną formą ćwiczeń.

Zalety rolek terenowych

Możesz używać różnych modeli rolek do uprawiania Nordic Skating. Jednak w tej kategorii znajdziesz rolki specjalnie przystosowane do tej dyscypliny, które posiadają wbudowany hamulec, który zwiększa efektywność treningu i jazdy oraz pompowane kółka, która pozwalają na jazdę off-road.

Rolki Nordic posiadają sztywny but, który zapewnia jeszcze większą ochronę podczas jazdy. Rolki terenowe wyposażone są w specjalny hamulec, który dociskany jest do kółka. Hamulec jest wymienny.

Pamiętaj, by wybrać odpowiednią długość kijków do jazdy terenowej. Wygodnym pomysłem jest kupno kijków o regulowanej wysokości. Dzięki temu możesz dzielić się parą kijków z innym użytkownikiem.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki