×
Menu

Rolki Terenowe

Czym są rolki terenowe?

Czy dasz sobie radę z jazdą na rolkach po polnej drodze? Oczywiście. Potrzebujesz tylko pary rolek terenowych, zwanych również dirt skates, które są po prostu rolkami inline stworzonymi specjalnie na nierówne, bezlitosne nawierzchnie. Można je zabierać na górskie szlaki i leśne ścieżki, aby poruszać się po dziczy w kreatywny sposób. Wyposażone w duże opony pneumatyczne, rolki dirt zapewniają optymalną przyczepność na bruku, nierównych powierzchniach, a nawet na mokrej nawierzchni. Rolki terenowe noszą ogromny potencjał i zapewniają trening całego ciała.

Bez względu na porę roku, ukształtowanie terenu czy pogodę, rolki terenowe są idealne do odkrywania nowego otoczenia i cieszenia się naturą o każdej porze roku. Są one świetnym wybór dla tych, którzy cenią sobie aktywności fizyczne poza miejskimi środowiskami i chcą próbować nowych wrażeń na świeżym powietrzu.

Wybór właściwych rolek terenowych

Odpowiednie dla Ciebie rolki do przygód w terenie zależą od Twojego stylu jazdy i preferencji. Ogólnie rzecz biorąc, dirt skating można podzielić na styl biegowy oraz zjazdowy.

Z setupem podobnym do standardowych rolek inline, rolki off-roadowe do zjazdów posiadają wytrzymałą ramę zaprojektowaną tak, aby znosić wiele nadużyć. Wyposażone w dwie lub trzy opony, rolki te osiągają wysokie prędkości i zapewniają doskonałą zwrotność podczas toczenia się po leśnej lub gruntowej nawierzchni.

Modele biegowe, które swoim wyglądem przypominają nartorolki, wykorzystują dwie opony powietrzne. Ich ramy są zaprojektowane tak, aby zapewnić stabilność i świetne przenoszenie mocy. Dodatkowo, rolki te wyposażone są w hamulce dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Zazwyczaj średnica kółek w rolkach terenowych wynosi od 125 mm do 150 mm, ale niektóre modele biegowe wykorzystują większe kółka, o średnicy równej nawet 200 mm. Wkładki butów z reguły oferują możliwość formowania na gorąco, aby zapewnić użytkownikowi lepsze dopasowanie i wygodę.

Jeśli szukasz rolek outdoorowych na gładkie powierzchnie, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą Nartorolek do stylu klasycznego i łyżwowego.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki