MENU
×

Rolki Nordic

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Średnica kółka
Klasyfikacja i dokładność łożysk

Rolki Nordic to połączenie Nordic Walking i jazdy na rolkach rekreacyjnych. Nordic Skating To bardzo efektywna metoda ćwiczeń i aktywności ruchowej.

Czym jest Nordic Skating?

Nordic Skating to połączenie nordic walkingu, jazdy na rolkach i narciarstwa biegowego. Do nabierania pędu i utrzymania równowagi używa się kijków. Technika jest bardzo podobna do tej w narciarstwie biegowym. Rolki Nordic są dla rolkarzy, chcących wypróbować nową dyscyplinę oraz dla narciarzy, którzy chcą trenować poza sezonem zimowym. Dla bardziej ambitnych, na rynku dostępne są długie rolki Nordic, które lepiej oddają ducha narciarstwa biegowego. Jazda na rolkach nordic ma wiele zalet. Poza możliwością jazdy w terenie, w którym zazwyczaj nie da się jeździć na rolkach, nordic skating jest bardzo efektywną formą ćwiczeń.

Zalety rolek Nordic

Możesz używać różnych modeli rolek do uprawiania Nordic Skating. Jednak w tej kategorii znajdziesz rolki specjalnie przystosowane do tej dyscypliny, które posiadają wbudowany hamulec, który zwiększa efektywność treningu i jazdy oraz pompowane kółka, która pozwalają na jazdę off-road.

Rolki Nordic posiadają sztywny but, który zapewnia jeszcze większą ochronę podczas jazdy. Rolki Nordic wyposażone są w specjalny hamulec, który dociskany jest do kółka. Hamulec jest wymienny.

Pamiętaj, by wybrać odpowiednią długość kijków do Nordic Skatingu.

';