×
Menu

Traki do longboardu

  Filtr
Marki
Szerokość ośki
Szerokość hanger'a
Truck type
Hanger Nachylenie

Warto wiedzieć

Trucki do longboardu - standardowe a reverse

Istnieją dwa rodzaje traków: trucki reverse kingpin, które zazwyczaj zauważymy na longboardach, jak i tradycyjne / standardowe traki, używana w deskorolkach.

Zazwyczaj do longboardu wybiera się trucki reverse. Dzieje się tak, ponieważ trucki kingpin są zazwyczaj odrobinę szersze i bardziej responsywne niż trucki do deskorolki, co sprawia, że są optymalne do cruisingu na dłuższych blatach.

Trucki reverse kingpin na blacie do deskorolki

Trucki reverse kingpin stworzono w taki sposób, aby zapewniały optymalną jazdę na dłuższym i szerszym blacie, ale nie są przeznaczone jedynie do longboardów. Jeśli chcesz zmienić swoją deskorolkę i sprawić, że będzie sprawiała więcej frajdy i będzie bardziej zwrotna, możesz zamontować na niej trucki reverse kingpin. Jednak musisz przestrzegać kilku prostych zasad.

Wybierając szerokość trucków zwróć uwagę, by nie były o wiele szersze od blatu. W przeciwnym razie narażasz się na wystąpienie dużych wgryzień w blat spowodowanych zbytnim wystawaniem kółek po obu stronach. Poza tym jeśli planujesz zamontować swoje trucki do longboardu z nowymi kółkami typu cruiser, możesz być zmuszony użyć podkładek dystansujących, aby uniknąć wgryzania się kółek podczas obrotów.

Różnica między truckami do longboardu typu top mount i drop-through

W zależności od tego, czego oczekujesz od swojego longboardu, możesz postawić na trucki drop through lub typowe trucki longboard. Różnica polega na tym, że w przypadku trucków drop though baseplate znajduje się na wierzchu decku, zaś hanger - pod spodem. Sprawiają, że znajdujesz się bliżej podłoża. Z kolei standardowe trucki top mount zapewniają większą odległość od ziemi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki