MENU
×

Deskorolki, longboards i cruiser boards

W SkatePro znajdziesz szeroki wybór desek przeznaczonych do różnych stylów jazdy. Niezależnie od tego czy preferujesz jazdę uliczną, parkową czy downhillową, u nas znajdziesz odpowiednią deskę, dopasowaną do Twoich potrzeb.

Który rodzaj deski powinieneś wybrać?

Każda deska posiada inne cechy i jest przeznaczona do innego stylu jazdy, dlatego wybierając rodzaj deski, powinieneś się kierować przede wszystkim preferowanym sposobem jazdy.

Deskorolki

Deskorolki przeznaczona są do jazdy ulicznej, parkowej i na rampie. Jeśli najbardziej interesuje Cię jazda uliczna , powinieneś wybrać małe kółka, dzięki którym znajdziesz się bliżej ziemi i będziesz miał lepszą stabilność. Jeśli Twoją pasją jest jazda na rampie, możesz użyć większych kółek. Deck deskorolki wykonany jest z klonu, z czego klon kanadyjski jest najbardziej wytrzymały. Klon jest idealnym materiałem, ponieważ jest wytrzymały i zachowuje swój kształt nawet przy ciężkich upadkach i lądowaniach.

Deski longboardowe

Deski longboardowe dostępne są w różnych odmianach: carving/cruising, freeride/downhill racing oraz dancing/freestyle. Deski longboardowe typu cruiser są najlepszą opcją dla początkujących oraz dla każdego, kto lubi jazdę uliczną. Longboardy do jazdy downhill, zaprojektowane są z myślą o osiąganiu dużych prędkości. Kolejnym typem longboardu jest dancer, który ze względu na swoją długość pozwala na chodzenie i 'taniec' podczas jazdy. Ten typ deski przeznaczony również do freestylu inspirowany jest surfingiem. Wymienione typy desek są idealne do robienia trików. Decki longboardów nie koniecznie muszą być wykonane z klonu. Bambus i włókna szklane są również popularnym materiałem.

Cruisery

Cruisery posiadają dwa rodzaje decków: wykonane z drewna bądź nylonu. Jeśli chodzi o wielkość, drewniane cruisery są podobne do deskorolek. Cruisery wykonane z nylonu są zazwyczaj mniejsze co sprawia, że bardzo łatwo nimi sterować i je przenosić. Obydwa rodzaje cruiserów posiadają stosunkowo duże i miękkie koła, które pozwalają na szybką jazdę i dobrze absorbują nierówności na drodze. Deski cruiserowe są bardzo popularne ze względu na łatwość poruszania się po obszarach miejskich oraz ciekawy design.

Deski waveboardowe

Ten typ deski różni się od wcześniej wspomnianych modeli. Zamiast jednego decku, waveboard posiada dwa decki połączone drążkiem. Aby wprowadzić deskę w ruch, musisz przekręcać deckami w przeciwnym kierunku. Deski waveboardowe różnią się zatem nie tylko designem, ale również techniką jazdy.

Snowskate

Deski typu snowskate budową podobne są zarówno do desek skateboardowych jak i snowboardowych. Z deską snowskate masz możliwość zabawy i wykonywania trików na śniegu, nawet przy jego małej ilości. Zaletą snowskatu jest łatwość jej przenoszenia oraz dużo łatwiejsze użytkowanie, ponieważ nie potrzebujesz butów snowboardowych tak jak przy jeździe na tradycyjnym snowboardzie.

';