×
Menu

Rękawiczki na Longboard i Pady do Rękawiczek

Czy potrzebujesz Rękawiczek na Longboard?

Amatorzy longboardów, by podnieść jakość swojego doświadczenia z jazdy, używają niekiedy specjalistycznych rękawiczek do slide'ów. Rękawiczki longboardowe pomagają w utrzymaniu równowagi w trakcie agresywnego silde'owania w zakrętach podczas zjazdów. Można je rozpoznać po charakterystycznych nakładkach, tzw. slide padach. Są to zwykle plastikowe krążki montowane na wewnętrznej stronie rękawiczki, czyli w miejscu, gdzie kumulujesz większość swojej wagi podczas wymagających zjazdów.

Rękawiczki longboardowe są zaprojektowane tak, by być lekkie, elastyczne i oferować pewne dopasowanie. Zwykle wykonane są ze skóry. Rękawiczki skórzane znane są ze swojej wytrzymałości i odporności na ścieranie. Innymi często wykorzystywanymi materiałami są nylon, zamsz oraz Kevlar (zwłaszcza do wzmacniania czubków palców).

Pady longboardowe do silde'ów pomagają Ci zachować kontrolę

Oprócz dodatkowej ochrony, pady do rękawiczek zapewniają Ci lepszą kontrolę podczas jazdy, zwłaszcza jeśli uprawiasz downhill lub freeride. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest jeden pad na środku wewnętrznej części dłoni, możliwy jest jednak również zakup mniejszych padów na każdy palec z osobna. Dla optymalnej wydajności pad powinien być skierowany delikatnie w kierunku nadgarstka.

Chociaż większość padów jest wykonana z Poliuretanu, są one częścią podlegającą intensywnemu zużyciu, w związku z czym konieczna jest ich regularna wymiana.

Innym ważnym elementem odpowiedzialnym za kontrolę nad deską jest griptape. Sprawdź naszą bogatą ofertę Griptapów Longboardowych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki