Powrót do szkoły
Promocje oraz specjalne oferty  -  Pokaż ofertę
×
Menu

Pedały BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica ośki pedałów
Materiał pedałów

Czym są pedały rowerowe BMX?

Pedały BMX są kluczowym elementem konfiguracji BMX. Szukając odpowiedniego modelu pedałów do freestyle BMX, należy wziąć pod uwagę cały szereg rzeczy, w tym materiał pedału, rozmiar i piny.

Jedną z pierwszych rzeczy, o których należy zdecydować, jest materiał, z którego chcesz by były wykonane Twoje pedały platformowe BMX. Modele Freestyle BMX są wykonane z różnych materiałów, zwykle z metalu lub plastiku. Plastikowe pedały są lżejsze i bardziej przystępne cenowo, a ponadto dostępne w wielu kolorowych wzorach umożliwiających personalizację konfiguracji. Metalowe pedały BMX zapewniają świetną przyczepność, są trwalsze, ale i cięższe. Podczas gdy metalowe pedały są wytrzymalsze, te plastikowe gwarantują łatwość wymiany.

Rozmiary pedałów BMX

Pedały BMX są zwykle dostępne w dwóch rozmiarach, 9/16 cala, który można znaleźć w większości współczesnych rowerów, oraz ½ cala, który jest częściej spotykany w dziecięcych rowerach BMX i starszych modelach. Liczby te odnoszą się do średnicy osi pedału. Rozmiar twojego pedału zależy od rodzaju posiadanej korby. Ten 9/16 cala nadaje się do korb 3-częściowych, a ½ cala do korb jednoczęściowych.

Jakie są najlepsze pedały BMX?

Najlepsze pedały BMX to te, które zapewniają świetną przyczepność i poprawiają osiągi. Upewnienie się, że pedały utrzymują Twoją stopę, jest ważne, aby uniknąć poślizgnięcia i uszkodzenia goleni. Zużyte pedały zapewniają mniejszą przyczepność i nie podniosą odczuwanego komfortu z jazdy.

Ważne dla przyczepności pedałów są piny BMX. Piny umożliwiają utrzymanie się stopy na pedale, a wiele modelów umożliwia ich wymianę, co wydłuża żywotność pedału. Przyczepność rośnie wraz z długością tego elementu, która jednak wiąże się też z większym ryzykiem powstania urazów.

Czy Race BMX to coś dla Ciebie? Sprawdź naszą ofertę Pedałów Race BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki