×
Menu

Pedały Platformowe BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica ośki pedałów
Materiał pedałów

Wybór odpowiednich pedałów platformowych do BMX

Pedały rowerowe BMX są kluczowym elementem roweru BMX. Dzięki nim utrzymujesz równowagę oraz nabierasz prędkości. Pedały do rowerów freestyle BMX wykonane są w taki sposób, by sporo wytrzymać. Zrobione są ze stali, aluminium lub plastiku. Freestyle BMX zazwyczaj ma pedały zrobione ze stali lub plastiku, aluminiowe używa się zaś w BMX zjazdowych.

Zaletą stalowych pedałów jest ich wytrzymałość. Główną wadą tych pedałów jest waga, która czasami może być znacząco większa od pedałów zrobionych z innych materiałów. Plastikowe pedały BMX są bardzo lekkie, ale dużo szybciej się zużywają, a czasami nawet pękają, są jednak dużo tańsze i łatwe do wymiany.

Jak większość części do zjazdowych BMX, pedały produkuje się również z aluminium. Są lekkie i wytrzymałe, jednak nie aż tak jak pedały stalowe. Tak jak w rowerach górskich, w zjazdowych BMX używa się pedałów z zatrzaskami, które zapewniają, że stopy się z nich nie zsuwają. Jednakże, w momencie upadku z roweru, but zostanie uwolniony z pedału. Pedały zatrzaskowe są tylko używane w rowerach wyścigowych, nie w rowerach freestyle.

Zużyte pedały BMX mają mniej przyczepności, a w trakcie jazdy na rowerze freestyle BMX stopy często nie znajdują się na pedałach w czasie wykonywania trików. Potrzebujesz odpowiedniej przyczepności, aby uniknąć kontuzji i uszkodzenia roweru w momencie wypadków. Uwierz nam, pedały rowerowe mogą sprawić mnóstwo bólu twoim piszczelom.

Niektóre pedały posiadają stalowe szpilki, zapewniające lepszą przyczepność. Stalowe pinezki sa wygodne, możesz je pojedynczo wymieniać i zmieniać ilość użytych pinezek, ustalając odpowiednią ilość przyczepności.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki