×
Menu

Jazda Terenowa

Jazda na rolkach terenowych łączy Sport i Naturę

Jazda terenowa, zwana również dirt skatingiem, to styl jazdy na rolkach poza ulicami, w terenach takich jak drogi gruntowe, górskie szlaki i leśne ścieżki. Ze względu na szorstką, nierówną nawierzchnię jazda w terenie nie jest możliwa na zwykłych rolkach fitness. Mniejsze kółka i rodzaj łożysk wykorzystywanych w tych rolkach nie sprawdzą się na nawierzchniach terenowych.

Jeśli marzysz o pokonywaniu leśnych szlaków i dzikich przygodach bez względu na nawierzchnię i pogodę, potrzebujesz solidnych rolek terenowych z dużymi, napełnionymi powietrzem oponami. Jazda na rolkach terenowych polecana jest dla bardziej doświadczonych rolkarzy, którzy mają już dobrą równowagę, są zaznajomieni z nierównymi nawierzchniami i lubią spędzać czas na łonie natury.

Różne style jazdy na rolkach terenowych

Off-road skating można podzielić na dwa ogólne style jazdy - zjazdową i biegową. Jazda biegowa to połączenie nordic walking, jazdy na wrotkach i jazdy na rolkach. Przy tym stylu jazdy, rolkarze wykorzystują dwa kijki, które zapewniają im wsparcie i pomagają bezpiecznie toczyć się po nierównym, płaskim terenie. Rolki biegowe, podobnie do wrotek, wykorzystują podwójną konfigurację kół.

Jazda zjazdowa jest zwykle uprawiana na bardziej pagórkowatych terenach, gdzie rolki mogą być wykorzystywane do zjeżdżania z trawiastych lub nieutwardzonych wzgórz w każdych warunkach pogodowych - nawet przy niewielkiej ilości śniegu. Sportowcy zjazdowi zwykle nie wykorzystują kijków i wybierają rolki trójkołowe. Aby uniknąć kontuzji, sportowcom zaleca się wybór mniej spadzistych wzgórz.

Jeśli interesuje Cię jazda rekreacyjna lub jazda fitness na gładkich nawierzchniach, sprawdź nasze kategorie Rolki i Freeskate.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki