×
Menu

Kamizelki asekuracyjne

Bądź ostrożny i używaj kamizelki asekuracyjnej

Kamizelka asekuracyjna różni się nieco od zwykłej kamizelki ratunkowej. Jest to również kamizelka zapewniająca bezpieczeństwo, ale jej pływalność jest zazwyczaj nie tak wysoka, jak w przypadku kamizelki ratunkowej. Oznacza to, że kamizelka asekuracyjna jest bardziej odpowiednia do aktywności przybrzeżnych, skąd możesz z łatwością wrócić na łódkę lub brzeg.

Można powiedzieć, że kamizelka asekuracyjna może Ci służyć jako pomocna dłoń, która będzie utrzymywała Cię na wodzie. Tak więc, w chwili zagrożenia nie będziesz musiał wkładać dużego wysiłku, aby utrzymać głowę nad powierzchnią wody.

Kamizelka asekuracyjna jest niezbędną częścią wyposażenia każdego, kto uprawia narciarstwo wodne i wakeboarding, Kamizelki produkowane są w wielu różnych wzorach, a my oferujemy je tylko od najlepszych i najbardziej zaufanych marek na całym świecie.
Bez względu na to, czy wolisz zapięcie na klamrę, czy zwykłe zamykanie, druk z tygrysami czy zwykłe czarne lub szare projekty, to możesz być pewien, że znajdziesz swoją stylową kamizelkę w naszej ofercie.

Kamizelki asekuracyjne są niezwykle lekkie

Wszystkie kamizelki asekuracyjne są bardzo lekkie, wykonane w najnowocześniejszej technologii bazując na najbardziej zaawansowanych materiałach, które są obecnie dostępne na rynku. Kamizelki asekuracyjne są zaprojektowane tak, aby były bardzo elastyczne i z łatwością się zginały, dzięki czemu nie ograniczają twojej mobilności podczas wykonywania ruchów. Niektóre z kamizelek mają również unikalne, funkcjonalne elementy designu. Przykładowo pas podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy małe wewnętrzne kieszenie, które zostały specjalnie zaprojektowane do przechowywania ważnych rzeczy, takich jak licencji, karty kredytowej, telefonu czy kluczy.

Niezależnie od specyfikacji kamizelek asekuracyjnych, ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że nie zapewniają one (lub mają na celu spróbować zapewnić) takiego samego wysokiego poziomu ochrony i bezpieczeństwa jak to ma miejsce w przypadku zwykłych kamizelek ratunkowych. Z tego właśnie powodu kamizelki te nie powinny by używane jako zamiennik kamizelki ratunkowej. Dlatego, też nie zalecamy ich dla dzieci lub dla osób, które nie potrafią dobrze pływać — zdecydowanie takie osoby powinny sięgnąć po kamizelkę ratunkową.

Kamizelki asekuracyjne muszę posiadać certyfikat bezpieczeństwa

Wszystkie produkty w tej kategorii są zatwierdzone przez ISO12402-5.

Kamizelki asekuracyjne są oznaczone symbolem 50N i przeznaczone do aktywności przybrzeżnej. Zapewnia to użytkownikowi minimum 5 kg pływalności. Dodatkowo kamizelki wykonane są z materiałów unoszących się na wodzie z przodu i z tyłu. Ten rodzaj kamizelki jest przeznaczony dla osób umiejących pływać. Co więcej, kamizelki asekuracyjne nie posiadają kołnierza podpierającego, co oznacza, że w razie utraty przytomności nie będą utrzymywać twojego ciała w bezpiecznej pozycji na plecach. Kamizelki 50N są często używane do sportów wodnych takich jak wakeboarding, narciarstwo wodne czy kitesurfing.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki