×
Menu

Kaski na BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Regulowany rozmiar
Obwód wewnętrzny
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 4

Warto wiedzieć

Czym charakteryzują się kaski BMX?

Kaski na BMX są zaprojektowane z myślą o skutecznej ochronie Twojej głowy, niezależnie od tego, w jaki sposób używasz swojego roweru BMX. Kaski BMX są często bardziej wytrzymałe od zwykłych kasków rowerowych, dzięki czemu sprawdzą się skutecznie podczas intensywnej, wyczynowej jazdy.

Noszenie kasku jest bardzo istotne podczas jazdy na BMX. Zakup i noszenie kasku za każdym razem, gdy jeździsz, to absolutny obowiązek. Korzystanie z kasku nie tylko zapewnia bezpieczeństwo Twojej głowie, lecz także daje Ci dodatkową pewność siebie przy wykonywaniu trików. Dla zachowania właściwego poziomu ochrony bardzo istotne jest, by kask był dobrze, ciasno dopasowany.

Jak wybrać kask BMX?

To, jaki rodzaj kasku powinieneś wybrać, zależy od tego, w jaki sposób korzystasz ze swojego roweru BMX. Najbardziej popularnymi typami kasków BMX są open face i full face. Open face oferują klasyczny, skejterski kształt i są zazwyczaj wybierane przez miłośników jazdy freestyle. Ich uniwersalny, luzacki design sprawia, że sprawdzą się również przy uprawianiu innych sportów, a ich wykonana z twardych materiałów konstrukcja jest lekka i wytrzymała.

Kaski full face oferują wyższy poziom ochrony, ponieważ zasłaniają większą część głowy. Są jednak z reguły cięższe i droższe od kasków open face. Tego rodzaju kaski są zwykle używane podczas wyścigów BMX, ponieważ chronią nie tylko głowę, ale również twarz.

Przygotuj się odpowiedzialnie do swojej przygody z BMX dzięki naszej bogatej ofercie Ochraniaczy na BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki