×
Menu

Narciarskie Kominy na Szyję

Utrzymaj ciepło dzięki narciarskiemu kominowi na szyję

Narciarskie kominy na szyję, znane również jako ocieplacze na szyję, zapewniają ochronę szyi i twarzy przed zimnem. Otaczają one szyję, chroniąc ją przed czynnikami atmosferycznymi, a także zapewniają ochronę przed promieniami UV. Do wyboru jest wiele rodzajów kominów narciarskich, a ponadto można wybrać model, który chroni tylko szyję, lub taki, który osłania również usta i dolną część twarzy.

To, jaki komin narciarski będzie dla Ciebie najlepszy, zależy od Twojego stylu jazdy i warunków, w jakich zamierzasz jeździć. Jest kilka uniwersalnych czynników, na które powinieneś jednak zwrócić uwagę. Komin na szyję powinien być przede wszystkim lekki i oddychający, tak by nie odbijać się negatywnie na Twojej wydajności, a także powinien skutecznie odprowadzać wilgoć, by zapewnić Ci ciepło. Dlatego też wielu narciarzy decyduje się na zakup komina uszytego z wełny merino lub poliestru.

Jeśli zamierzasz przebywać na zewnątrz w najzimniejszych warunkach i zależy Ci na utrzymaniu ciepła, wybierz komin wykonany z grubszych materiałów, natomiast jeśli obawiasz się nadmiernego pocenia, wybierz cieńszy model z materiału takiego jak nylon lub poliester.

Innym rozwiązaniem jest użycie kominiarki, która zakrywa szyję i jednocześnie chroni twarz, pozostawiając niewielki otwór na okolice oczu. Aby zobaczyć nasz wybór kominiarek oraz czapek narciarskich, zajrzyj do kategorii Czapki Narciarskie i Kominiarki.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki