×
Menu

Rolki do Hokeja

Warto wiedzieć

Rolki do hokeja dla początkujących i profesjonalistów

Znajdziesz tutaj rolki do hokeja oraz sprzęt hokejowy. Nieważne czy jesteś początkującym czy zaawansowanym zawodnikiem, mamy mnóstwo sprzętu, pasującego do Twoich potrzeb.

Hokej na rolkach rozgrywany jest na suchych nawierzchniach. Najpopularniejszą wersją hokeja na rolkach są mecze pomiędzy 2 drużynami, składającymi się z 4 graczy plus bramkarz w każdej drużynie.

Czym charakteryzują się rolki hokejowe?

Rolki hokejowe są bardzo podobne do łyżew hokejowych. Rolki w tej kategorii to rolki inline. Używasz podobnej techniki jak przy grze w hokeja na lodzie. Buty są mocne i wytrzymałe, jednocześnie świetnie dopasowane. Buty wiązane są sznurowadłami, dlatego dopasowują się do stopy. Wiele modeli wyposażonych jest w system wentylacji, co jest bardzo praktyczne w trakcie uprawiania sportu. Szyna zazwyczaj wykonana jest z aluminium, kółka są dość małe z twardością około 84A – trochę mniejszą, jeśli rolki przeznaczone są do gry w hali. Aby dowiedzieć się więcej o kółkach do rolek hokejowych, sprawdź nasz poradnik: Kupowanie kółek do rolek.

Jakiego sprzętu potrzebuję do gry w hokeja na rolkach?

Grając w hokeja na rolkach, przede wszystkim potrzebujesz rolek hokejowych oraz kija. Ilość sprzętu ochronnego zależy od rodzaju gry w hokeja. Mamy szeroki wybór sprzętu do gry w hokeja na rolkach. Znajdziesz u nas wszystko, od kijów i rolek hokejowych do łożysk, kółek i smarów. Po więcej informacji sprawdź nasz poradnik: Kupowanie sprzętu hokejowego.

Poza tymi produktami, mamy również sprzęt bramkarski do hokeja na rolkach. Jeśli szukasz sprzętu dla bramkarzy hokejowych skontaktuj się z nami bezpośrednio, gdyż nie mamy go w tej chwili dostępnego na stronie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki