×
Menu

Ochraniacze na Łokcie BMX

  Filtr
Rozmiar

Czy riderzy BMX noszą ochraniacze na łokcie?

Ochraniacze na łokcie są noszone przez riderów na każdym poziomie zaawansowania, niezależnie od stylu jazdy. Szczególną popularnością cieszą się u rowerzystów, którzy lubią jazdę na dirt truckach, skateparkach i vercie, chociaż często używają ich także miłośnicy flatu, którzy oczekują dodatkowej ochrony i pewności siebie. Łokcie to kościste stawy, w których znajduje się wiele nerwów, dlatego odpowiednia wyściółka jest kluczowa w ich ochronie przed zarówno powierzchownymi, jak i poważnymi kontuzjami.

Wszystkie ochraniacze, które znajdziesz w tej kategorii, zaprojektowane są z myślą o ochronie przed uderzeniami oraz optymalnej swobodzie ruchów. Materiały wykorzystywane w ochraniaczach łokci BMX mają zdolność odprowadzania wilgoci, dzięki czemu pozwalają skórze oddychać. Sprawia to, że można je swobodnie nosić przez cały dzień.

Dwa rodzaje ochraniaczy na łokcie BMX

Najwyższy poziom ochrony oferują nałokietniki BMX o twardej skorupie. Od wewnętrznej strony wyściełane są miękkim materiałem, podczas gdy na zewnątrz znajduje się twarda, plastikowa skorupa. Ochraniacze bez twardej skorupy określane są często również jako ściągacze lub stabilizatory łokci. Ich miękka wyściółka nie zapewnia aż tak skutecznej ochrony, jednak sprawia przy tym, że ochraniacze są znacznie lżejsze i można je nosić pod Ubraniami BMX. Oferują również większy komfort i swobodę ruchów. Odpowiedniki tych rodzajów ochraniaczy, tyle że na kolana, znajdziesz w kategorii Ochraniacze Kolan BMX.

Oprócz kolan i łokci podczas jazdy na rowerze BMX na kontuzje narażone są także dolne partie nóg. Sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy na Golenie i Kostki.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki